Kasia

12.07.2019 - Czas na przeczytanie tekstu: 4 min

Ćwicz swój umysł, także w wakacje!

Pierwsze tygodnie szkolnych wakacji już za nami. Letnie miesiące sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu oraz zabawie z rodziną i przyjaciółmi. Zależy Ci jednak, aby Twoja pociecha poza odpoczynkiem znalazła chwilę czasu na intelektualną rozrywkę? Przeczytaj, jak możesz o to zadbać!

Czytaj więcej

Kasia

08.04.2019 - Czas na przeczytanie tekstu: 2 min

Darmowy dostęp do Squli na czas strajku nauczycieli

8 kwietnia 2019 oficjalnie rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli w całej Polsce. Wezmą w nim udział pracownicy tysięcy szkół w kraju. Dlaczego nauczyciele strajkują? Co zrobić w tych dniach z dziećmi i w jaki sposób zapewnić im możliwość dalszej nauki? Na przykład: grając za darmo w Squlę.
Czytaj więcej

Kasia

24.01.2019 - Czas na przeczytanie tekstu: 2 min

Czym zająć dzieci w trakcie ferii?

Dla niektórych ferie powoli się kończą, ale zdecydowana większość dzieci wciąż czeka na rozpoczęcie zimowej przerwy od nauki. Dla wielu rodzin jest to okres wspólnych wyjazdów na narty, snowboard albo niekończące się przejażdżki sankami po okolicznych ścieżkach. Nie wszystkim uda się zorganizować wyjazd na prawdziwe zimowe wakacje. Nie oznacza to jednak, że ferie będą nudne. Zebraliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Czytaj więcej

Kasia

21.11.2018 - Czas na przeczytanie tekstu: 5 min

Sposoby na naukę języka angielskiego w domu

Czy Twojemu dziecku zdarza się podczas rozmowy użyć angielskiego słówka? Niepostrzeżenie wiele zwrotów z tego języka wkrada się do naszego życia. Małe dzieci przyswajają je nieświadomie, oglądając filmiki na YouTubie czy w telewizji. Im młodsze jest dziecko, kiedy zacznie uczyć się języków obcych, tym łatwiej będzie mu opanować nowe słownictwo. Zastanawiasz się jak zachęcić Twoje dziecko do nauki angielskiego w domu? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami: let’s get started! Czytaj więcej

Kasia

20.09.2018 - Czas na przeczytanie tekstu: 3 min

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny?

Pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego są już za nami. Powrót do nauki po wakacjach często jest dla dzieci trudny. Po dwóch miesiącach spędzonych na zabawie i odpoczynku, kilka godzin dziennie w ławce czy nad książkami, wydają się być prawdziwą męczarnią. Co zrobić, aby pomóc dziecku osiągnąć sukces w nowym roku szkolnym? Oto kilka z naszych pomysłów.

 

Czytaj więcej