Nauka matematyki - klasa 1

Nauka matematyki potrafi sprawiać trudności. Dlatego ważny jest czas, jaki dziecko poświęca w powtarzanie materiału. Warto, aby poświeciło codziennie czas na naukę matematyki, dzięki czemu będzie uczuć się logicznego myślenia. Matematyka jest królową nauk, a sukcesy osiągane w tej dziedzinie pomagają uczyć się innych przedmiotów. Nauka matematyki w klasie 1 to początek przygody z liczbami! Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Nabyte w ten sposób umiejętności z powodzeniem wykorzystywać można w szkole.

Kup teraz

Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Wykonywanie zadań na squla.pl z powodzeniem może być obserwowane przez rodziców i nauczycieli. Pozwala to zapoznać się z ewentualnymi trudnościami dziecka. Rozwiązując zadania z matematyki z klasy 1, dziecko przyswaja wiedzę w najkorzystniejszy dla siebie sposób. Nauka przez zabawę przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwijanie obszarów odpowiedzialnych za systematyczność, koncentrację i sumienność. Nauka matematyki online to pożytecznie spędzony czas, który przełoży się na sukcesy w szkole. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie na quizy z matematyki z klasy 1, aby już po kilku tygodniach zaobserwować rozwój w tej dziedzinie. Gry i zabawy na platformie Squla są zgodne z nową podstawą programową MEN. Program nauczania obejmuje m.in. liczenie, podstawowe figury geometryczne, tworzenie zbiorów i porównywanie. Dzieci bardzo lubią grać w gry, a możliwość nauki w ten sposób to dla nich mile spędzony czas. Mały uczeń może grać na tablecie lub telefonie, co będzie dla niego jeszcze bardziej atrakcyjne. Ucząc się na Squla, zdobywa się punkty, które wymieniane są później na atrakcyjne nagrody. Stanowi to dodatkową motywację do nauki! Realne prezenty to zwieńczenie sukcesów w nauce. Platforma Squla daje możliwość szybkiego rozwoju!

Kup teraz
 

Nauka poprzez zabawę!

Początek przygody z matematyką to dla wielu pierwszoklasistów spore wyzwanie. Trudności może sprawiać im szczególnie dodawanie i odejmowanie oraz tworzenie zbiorów. Aby zakończyć rok szkolny z sukcesem, niejedno dziecko musi poświęcić na naukę sporo czasu. Najkorzystniejsza na tym etapie forma nauki – zabawa, dostępna jest na platformie Squla. To miejsce, gdzie dziecko w łatwy sposób przyswoi wiedzę. Czas poświęcony na gry Matematyka klasa 1 zaprocentuje sukcesami w nauce szkolnej.

Nauka matematyki sprzyja również rozwojowi w innych dziedzinach. Dziecko sprawniej pojmie istotę nut czy pisanie liter. Nauka w ten sposób może inspirować ucznia do zainteresowania się programowaniem w przyszłości. W czasie korzystania z platformy dziecko uczy się bowiem korzystania z komputera, zdobywając umiejętność, która w przyszłości może okazać się niezbędna. Zdobyte punkty w odpowiednim momencie wymienia się na realne nagrody, takie jak bilety do kina czy bony do EMPIK-u. Nagrody bardzo pozytywnie wpływają na działanie dziecka. Interaktywne gry matematyczne na platformie to rozwój możliwości przyswajania wiedzy. Nauka matematyki sprzyja szybszemu zrozumieniu zagadnień również z innych dziedzin!

Kup teraz

Poznaj program nauki matematyki ze Squlą w klasie 1

Dodawanie i odejmowanie 
1.1 Działania z okienkiem
1.2 Zadania tekstowe
1.3 Obliczenia do 15 (bez przekraczania progu dziesiątkowego)
1.4 Dodawanie i odejmowanie do 20
1.5 Obliczenia do 10
1.6 Zadania z okienkami (do 20)
1.7 Dodawanie i odejmowanie do 10
1.8 Dodawanie i odejmowanie trzech liczbFigury
2.1 Figury geometryczneKalendarz
3.1 Dni tygodnia
3.2 Obliczenia kalendarzowe – dni tygodniaLiczby
4.1 Liczby 1-5
4.2 Liczby 11-15
4.3 Liczby 16-20
4.4 Liczby 6-10
4.5 Liczenie

Zbiory
5.1 Zbiory

Dodawanie
6.1 Dodawanie
6.2 Dodawanie do 10
6.3 Suma i składniki. Dodawanie do 10
6.4 Dodawanie w tabelach pionowych
6.5 Dodawanie do 20

Miary 
7.1 Miary długości
7.2 Miary pojemności

Porównywanie 
8.1 Kolejność elementów
8.2 Mały, średni, duży
8.3 Mniej, więcej, tyle samo
8.4 Porównywanie
8.5 Porządek numeryczny
8.6 Liczby w szeregu
8.7 O ile więcej, o ile mniej (do 10)
8.8 <,>,= (do 10)
8.9 <, >, = (do 20)

Orientacja 
9.1 Gdzie?
9.2 Góra / dół, prawa / lewa
9.3 Orientacja na kartce

Odejmowanie 
10.1 Odejmowanie
10.2 Odejmowanie (11-20)

Pieniądze 
11.1 Obliczenia pieniężne
11.2 Obliczenia pieniężne (do 20)
11.3 Obliczenia pieniężne do 10
11.4 Obliczenia pieniężne i zegarowe do 20

Powtórzenie 
12.1 Powtórzenie wiadomości w zakresie 20
12.2 Figury geometryczne

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka matematyki w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę matematyki w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!