Nauka matematyki - klasa 4

Nie bez powodu matematyka nazywana jest królową nauk. Solidne podstawy w tej dziedzinie pozwalają na skuteczne przyswajanie wiedzy z innych przedmiotów w szkole. Dlatego tak istotne jest, aby na początkowym etapie dziecko dobrze wszystko opanowało. Braki powodują frustrację i zniechęcenie do dalszej nauki tego przedmiotu. Regularne ćwiczenie matematycznych zagadnień za pomocą gier komputerowych to łatwy sposób na utrwalenie podstaw wiedzy. Nauka matematyki online ze Squlą przynosi efekty!

Kup teraz

Nauka poprzez zabawę!

Solidne podstawy matematyki to brama do pełnego rozumienia innych przedmiotów. Matematyka kształtuje logiczne myślenie, skrupulatność, dyscyplinę i analizowanie. Cechy te przydają się nie tylko do nauki innych przedmiotów, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Granie w quizy z matematyki w klasie 4 pozwala w łatwy sposób ćwiczyć umiejętności zdobyte w szkole. Gry na platformie Squla angażują dziecko w naukę za pomocą prostych metod. Gry są ciekawe i przynoszą efekty w postaci sukcesów szkolnych. Można zauważyć, że nauka matematyki za pomocą gier rozwija umiejętność przyswajania wiedzy. Dzięki temu dziecko odnosi sukcesy również w innych dziedzinach.

Dodatkową motywację do tego rodzaju nauki stanowią punkty, które użytkownik zdobywa, grając. Po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby można wymienić je na nagrody. Oferta dotyczy wyjść do kina oraz specjalnych bonów do EMPIK-u. Zadania z matematyki w klasie 4 na platformie Squla zaprojektowane zostały w postaci gier. Nauka przez zabawę jest dla dzieci naturalna, w ten sposób najłatwiej zdobywają wiedzę! Czas poświęcony na gry Matematyka klasa 4 zaprocentuje w postaci sukcesów w szkole, nie tylko na lekcji tego przedmiotu. Gry matematyczne pomagają w opanowaniu wiedzy również z innych dziedzin. Gry i zabawy Matematyka klasa 4 to pożytecznie spędzony czas!

Kup teraz
 

Pozytywne wzmocnienie

W 4-tej klasie na matematyce dzieci uczą się już liczyć w pamięci. Ta umiejętność zostaje im na całe życie, dlatego warto dokładnie ją wyćwiczyć. Inne zagadnienia dla czwartoklasistów to: działania pisemne, rysowanie figur w skali oraz ułamki dziesiętne. Zagadnienia te są również bardzo istotne. Ich prawidłowe pojęcie okazuje się niezbędne do rozumienia bardziej zaawansowanych tematów w późniejszym czasie. Skorzystanie z platformy Squla pozwala skrupulatnie powtórzyć materiał z wybranego dnia w szkole! Nauka matematyki online może być monitorowana przez rodziców i nauczycieli. Daje to możliwość wychwycenia trudności, jakie ma dziecko z danym zagadnieniem. Jednak nie tylko! Monitorowanie daje również możliwość dostrzeżenia sukcesów i nagrodzenia podopiecznego! Nagrody wpływają motywująco na dziecko, które zyskuje poczucie, że potrafi coś zrobić prawidłowo. Pozytywne wzmocnienie przynosi efekty!

Specjalnie opracowane gry na Squla w prosty sposób pozwalają zrozumieć zastosowanie wybranych zagadnień matematycznych. Czas spędzony na nauce za pomocą gier procentuje. Squla tworzy je w pełnej zgodzie z programem MEN. Dzięki temu dziecko ma okazję powtórzyć materiał z wybranego tematu! Squla gwarantuje twórcze i pożyteczne spędzanie czasu!

Kup teraz

Poznaj program nauki matematyki ze Squlą w klasie 4

Liczby naturalne 
1.1 Dzielenie w pamięci
1.2 Dzielenie z resztą
1.3 Ile razy więcej, ile razy mniej
1.4 Kolejność działań
1.5 Liczenie w pamięci I
1.6 Mnożenie w pamięci
1.7 O ile więcej, o ile mniej
1.8 Oś liczbowa
1.9 Potęgowanie
1.10 System dziesiątkowy
1.11 System rzymski
1.12 Wygodne sposoby liczenia
1.13 Zegar i kalendarz

Działania pisemne 
2.1 Dodawanie pisemne
2.2 Dzielenie pisemne
2.3 Mnożenie pisemne
2.4 Odejmowanie pisemne

Własności liczb naturalnych 
3.1 Cechy podzielności I
3.2 Cechy podzielności II
3.3 Wielokrotności i dzielniki
3.4 Kąty I

Ułamki zwykłe
4.1 Dodawanie i odejmowanie
4.2 Mnożenie ułamków zwykłych I
4.3 Porównywanie ułamków zwykłych
4.4 Skracanie i rozszerzanie
4.5 Ułamek jako iloraz

Ułamki dziesiętne  
5.1 Dodawanie i odejmowanie
5.2 Jednostki długości i jednostki masy
5.3 Porównywanie ułamków
5.4 Ułamki dziesiętne
5.5 Wyrażenia dwumianowe

Figury geometryczne 
6.1 Figury w skali
6.2 Koła i okręgi
6.3 Pole i obwód
6.4 Prostopadłe i równoległe
6.5 Prostopadłościan
6.6 Punkty, proste, półproste i odcinki
6.7 Sześcian
6.8 Wielokąty i ich obwody

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka matematyki w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę matematyki w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!