Nauka matematyki - klasa 6

Nauka matematyki w sposób szczególny wpływa na rozwój analitycznego i logicznego myślenia. Umiejętności te są niezbędne nie tylko do opanowania coraz bardziej zaawansowanych zagadnień z matematyki, ale również z innych dziedzin. Matematyka klasa 6 pozwala zrozumieć zależności i powiązania przyczynowo-skutkowe. W okresie dorastania, jak i w dorosłym życiu, umiejętności te będą dziecku coraz bardziej potrzebne. Warto wzmacniać je od najmłodszych lat na różne sposoby!

Kup teraz

Optymalnie zaprojektowane gry

Jednym ze skutecznych sposobów na ćwiczenie zagadnień matematycznych są gry Matematyka klasa 6. Poświęcenie kilkunastu minut dziennie na wykonanie zadania z matematyki z klasy 6 przynosi znakomite efekty. Zdobyte w czasie grania matematyczne umiejętności przekładają się na naukę w szkole. Gry Matematyka klasa 6 ukazują zagadnienia przedstawione w szkole w zupełnie innym świetle. Dzięki temu dziecko może zrozumieć temat i przećwiczyć go. Nauka matematyki online to sprawdzony sposób na polepszenie wyników edukacyjnych. Ćwiczone w ten sposób umiejętności przekładają się na tempo przyswajania wiedzy z innych przedmiotów. Platforma daje możliwość monitorowania postępów dziecka przez rodziców i nauczycieli. Opiekunowie mogą więc interweniować w przypadku problemów w nauce lub nagradzać sukcesy.

Zadania z matematyki w klasie 6 to optymalnie zaprojektowane gry, które nie zniechęcą do nauki. Stopień ich trudności nie powoduje u dziecka frustracji ani złości. Dzięki temu nie jest ono zniechęcone do nauki! Quizy z matematyki w klasie 6 przedstawiają tę dziedzinę w innym świetle. Dzięki temu dziecko zapoznaje się z praktycznym zastosowaniem poznanych tematów. Takie ujęcie zagadnień matematycznych jest przystępne dla uczniów mniej zdolnych matematycznie, a dla uzdolnionych w tym kierunku stanowi pole do popisu.

Kup teraz
 

Przygotowanie przed gimnazjum

Szósta klasa to matematyka na coraz wyższym poziomie. Uczniowie mają do czynienia z zaawansowanymi zadaniami z treścią, procentami, skalą, tabelami i wykresami. Jeśli dziecko nie nadąża za tematami i zaczyna zostawać w tyle, konieczne jest poświęcenie dodatkowych godzin na naukę. Wspaniałym rozwiązaniem będzie nauka poprzez platformę Squla. To możliwość zaznajomienia się z zagadnieniami matematycznymi za pomocą gier i quizów. Ta przystępna forma procentuje sukcesami w szkole i zastosowaniem zdobytej wiedzy w praktyce.

Matematyka to dziedzina, z którą ma się styczność w każdej sferze życia. Liczby, wykresy, procenty – nie ze wszystkim poradzi sobie kalkulator. Dziecko musi potrafić samodzielnie myśleć. Nauka ze Squlą rozwinie jego logiczne umiejętności i przyczyni się do zmian w podejściu do wielu spraw. Mocne podstawy z matematyki otwierają bramę do pojawiających się na wyższym poziomie edukacji przedmiotów, takich jak chemia czy fizyka. Bez dobrej znajomości matematyki dziecko będzie miało z nimi problemy. Dlatego warto w odpowiednim czasie wzmocnić w nim poznane zagadnienia, które w 6 klasie bywają znacznie trudniejsze! Za pomocą wciągających gier dziecko może stać się pasjonatem matematyki.

Kup teraz

Poznaj program nauki matematyki ze Squlą w klasie 6

Liczby naturalne i ułamki
1.1 Działania na ułamkach II
1.2 Działania pisemne
1.3 Rachunki pamięciowe
1.4 Rozwinięcia dziesiętne
1.5 Szacowanie wyników
1.6 Ułamki zwykłe i dziesiętne

Figury na płaszczyźnie 
2.1 Kąty na płaszczyźnie
2.2 Kąty w trójkątach i czworokątach
2.3 Proste, odcinki, okręgi, koła
2.4 Wielokąty I

Liczby na co dzień
3.1 Długość i masa
3.2 Kalendarz i czas
3.3 Kalkulator
3.4 Skala
3.5 Tabele, diagramy i wykresy
3.6 Zaokrąglanie liczb

Prędkość, droga, czas
4.1 Czas
4.2 Droga
4.3 Prędkość
4.4 Prędkość, droga, czas

Pola wielokątów 
5.1 Pole prostokąta
5.2 Pole równoległoboku i rombu
5.3 Pole trapezu
5.4 Pole trójkąta

Figury przestrzenne
6.1 Graniastosłup prosty I
6.2 Graniastosłup prosty II
6.3 Graniastosłupy proste
6.4 Prostopadłościany i sześciany
6.5 Rozpoznawanie figur

Liczby dodatnie i ujemne
7.1 Dodawanie i odejmowanie
7.2 Liczby dodatnie i ujemne I
7.3 Mnożenie i dzielenie

Wyrażenia algebraiczne i równania
8.1 Mnożenie i dzielenie
8.2 Obliczanie wartości
8.3 Rozwiązywanie równań
8.4 Sumy algebraiczne
8.5 Upraszczanie
8.6 Zadania z treścią
8.7 Zapisywanie i odczytywanie
8.8 Zapisywanie równań

Procenty
9.1 Diagramy procentowe
9.2 Diagramy procentowe (demo)
9.3 Procent z liczby
9.4 Procenty i ułamki

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka matematyki w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę matematyki w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!