Nauka przyrody - klasa 2

Czas, jaki twoje dziecko poświęca na naukę, przekłada się na sukcesy w szkole. Jednak zdarza się, że tradycyjne formy nauki nie spełnią swojego zadania przy kolejnym zagadnieniu. Dziecko nie rozumie tematu, a podręcznik nie tłumaczy go w przystępny sposób. Z pomocą mogą przyjść gry na platformie Squla. Przystosowane do wieku gry na Squla pomagają dziecku zrozumieć tematy ze szkoły. To dzięki grom dziecko uczy się przez zabawę! Zobacz, jak działa nauka przyrody online.

Kup teraz

Śledź postępy w nauce swojego dziecka!

Przystosowane do wieku dziecka gry nie powodują frustracji i złości z powodu swojej trudności. To dlatego są polecane dla najmłodszych, którzy łatwo się zniechęcają. Poświęcenie kilkunastu minut po południu na granie w gry przyroda klasa 2 pozwala na utrwalenie wiadomości zdobytych w szkole. Przyroda klasa 2 to wciąż podstawowe, ale jednak bardzo istotne zagadnienia. Dzięki ich wyćwiczeniu dziecko w przyszłości łatwiej będzie się uczyć przedmiotów takich jak biologia, geografia czy fizyka. Nauka przez zabawę daje swobodę i jest atrakcyjna dla najmłodszych. Taka forma nauki pozwala zauważać otaczające nas zależności. Zmiany pór roku czy zjawiska atmosferyczne to nie wszystko, czego za pomocą gier jest w stanie nauczyć się twoje dziecko. Z łatwością przyswoi nazwy kwiatów, drzew, owadów czy zwierząt.

Wiedza, jaką dziecko zdobywa w szkole, musi być utrwalana. Najłatwiej będzie dziecku robić to za pomocą zabawy. Doskonale sprawdzą się przy tym zadania z przyrody klasa 2. Postępy mogą być śledzone przez rodziców i nauczycieli. Nadzór pomaga w nagradzaniu dziecka, co dodatkowo motywuje je do nauki. Nauczyciele mogą w ten sposób zapoznać się z trudnościami dziecka. Zachęć swoje dziecko do grania w demo na Squla.pl. Jeśli spodoba mu się ten sposób spędzania czasu, możesz wykupić pełen abonament. Zachęć swoje dziecko do nauki! Sprawdź quizy z przyrody klasa 2.

Kup teraz
 

Ćwiczenie umiejętności dziecka

Nauka przez zabawę poprawia pamięć i sprzyja koncentracji. Ten naturalny sposób przyswajania wiedzy zapewni twojemu dziecku doskonałą orientację na wybrany temat. Zagadnienia z przyrody w klasie drugiej mogą sprawiać dzieciom trudności. Zintegrowanie ich z zabawą pozwoli na łatwiejsze zapamiętanie. To także doskonała okazja, aby nauczyć się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Namów swoje dziecko do zagrania w demo i sprawdźcie, jak podoba mu się ten sposób nauki. Jeśli zachęci się, możecie wykupić cały abonament. Naturalna ciekawość świata u twojego dziecka zostanie zaspokojona, a jego zdolności rozwiną się.

Squla to także możliwość nadzorowania postępów przez ciebie i nauczycieli. Możliwość kontrolowania pozwala zapoznać się z przeciwnościami, jakie twoje dziecko napotyka. Być może nie rozumie pewnych zagadnień. Progres twojego dziecka pozwala nagradzać je, co jeszcze bardziej motywuje do nauki! Zapoznaj się z ofertą gier, które przystosowane są do programu nauczania MEN. Dzięki temu dziecko może grać w gry nawiązujące do aktualnego tematu w szkole. To duże ułatwienie, które pozwoli twojemu dziecku ćwiczyć umiejętności na bieżąco. Sprawdź gry edukacyjne – to inwestycja w przyszłość twojego dziecka!

Kup teraz

Poznaj program nauki przyrody ze Squlą w klasie 2

W świecie roślin
1.1 Budowa rośliny
1.2 Drzewa w parku
1.3 Rośliny ozdobne
1.4 Rośliny uprawne
1.5 Sad
1.6 Warunki potrzebne roślinie do wzrostu
1.7 Rośliny chronione
1.8 Od kwiatu do owocu
1.9 Drzewa

Pory roku  
2.1 Jesień
2.2 Wiosna
2.3 Zima
2.4 Lato

Zdrowie 
3.1 Choroby i odporność
3.2 Jemy zdrowo
3.3 Dbam o zdrowie
3.4 Dlaczego rosnę?

Polska 
4.1 Krajobrazy Polski
4.2 Wieś i miasto
4.3 Kraków
4.4 Warszawa
4.5 Polska

W świecie zwierząt 
5.1 Rozmnażanie zwierząt
5.2 Pszczoły – życie i zwyczaje
5.3 Ptaki
5.4 Zwierzęta domowe
5.5 Zwierzęta z parku
5.6 Ogród – szkodniki i zwierzęta pożyteczne
5.7 Owady
5.8 Przystosowanie zwierząt do życia w danym środowisku
5.9 Zwierzęta żyjące na różnych kontynentach
5.10 Zwierzęta żyjące w wodzie i na pustyni

Polska i Europa
6.1 Państwa europejskie – czytanie nazw
6.2 Polska w UE
6.3 Europa

Pogoda 
7.1 Opady i osady atmosferyczne
7.2 Powódź
7.3 Wiatr

Dzień i noc 
8.1 Dzień i noc
8.2 Termometr
8.3 Oświetlenie

Świat wokół nas
9.1 Cztery żywioły
9.2 Ochrona przyrody
9.3 Woda – stany skupienia
9.4 Produkty pochodzenia zwierzęcego
9.5 Wpływ człowieka na środowisko
9.6 Planety i gwiazdy

W świecie roślin i zwierząt 
10.1 Las jako ekosystem
10.2 Łąka

Środowisko
11.1 Obszary podbiegunowe
11.2 Bogactwa naturalne
11.3 Gleby

Ekologia 
12.1 Segregacja śmieci
12.2 Przetwarzanie śmieci

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka przyrody w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę przyrody w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!