Nauka przyrody - klasa 5

Nowoczesna platforma edukacyjna, jaką jest squla.pl, pozwala dziecku na efektywną naukę! Czas poświęcony na gry korzystnie wpływa na oceny w szkole. Nauka przyrody online uwrażliwia dziecko na zjawiska występujące w przyrodzie oraz rozpoznawanie zwierząt i roślin. W trakcie spaceru po lesie roślinność nie będzie dla niego zagadką. Quizy z przyrody klasa 5 to pożytecznie spędzony czas, podczas którego dziecko uczy się w swobodnych warunkach. Nauka przez zabawę z gry przyroda klasa 5 to duże ułatwienie dla najmłodoszych!

Kup teraz

Atrakcyjna forma nauki

Zaproponuj swojemu dziecku zadania z przyrody klasa 5, które są zgodne z programem nauczania MEN. Nauka przyrody w klasie 5 to już duże wymagania. Granie w gry edukacyjne pomoże im sprostać. W czasie poświęconym na gry w dziecku kształtują się nie tylko postawy prośrodowiskowe, ale również dbałość o dorobek kulturowy. To za sprawą lekcji przyrody dziecko uczy się, jaki dorobek kulturowy dostępny jest wokół niego, zaznajamia się z pomnikami czy architekturą. Dzięki przyrodzie uczy się dbać o tradycje i zwyczaje. Gry edukacyjne pomagają w zrozumieniu kontekstu poznawanych na lekcjach tematów. Są o wiele atrakcyjniejsze niż tradycyjne formy nauki. Pozwalają dziecku pożytecznie spędzić czas i rozwijać formy myślenia, takie jak analiza czy synteza. Kilkanaście minut dziennie poświęconych na grę przełoży się na sukcesy w szkole. To dla dziecka wyjątkowa motywacja!

Przyroda klasa 5 to także początek przygody twojego dziecka z mapami topograficznymi. Squla przygotowała cały zestaw quizów, które pomogą twojemu dziecku zrozumieć istotę korzystania z mapy. Ta cenna umiejętność będzie mu przydatna przez całe życie. Gry Squla to także poznawanie map hipsometrycznych i ćwiczenie rozpoznawania zjawisk atmosferycznych! Te i inne zagadnienia związane z przyrodą twoje dziecko przećwiczy na Squla!

Kup teraz

Łatwe przyswajanie materiału

Przyroda to przedmiot, który zajmuje szczególne miejsce w programie nauczania. Uczy analitycznego myślenia i uwrażliwia na świat wokoło. Granie w gry edukacyjne pozwoli mu na łatwiejsze przyswajanie materiału i wykorzystywanie go w życiu codziennym. Twoje dziecko bez trudu poradzi sobie z rozpoznawaniem ukształtowania terenu w Polsce! Nie będzie dla niego trudne również rozpoznanie na zdjęciach i filmach pustyni czy słynnych zabytków z całego świata.

Gry Squla to także możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami z fizyki. Dziecko zapozna się z tematyką Układu Słonecznego oraz zależności powodujących wschody i zachody Słońca. Dzięki temu będzie mu łatwiej w starszych klasach, gdy pojawi się fizyka! Zaproponuj swojemu dziecku zagranie w demo. Jeśli spodobają mu się gry edukacyjne, możecie wykupić na Squli abonament! Czas poświęcony na gry przełoży się na sukcesy w szkole. Grając, dziecko zdobywa punkty, które wymieniać może na nagrody! Bilety do kina czy bony do Empiku to doskonała motywacja. Postępy na platformie mogą być śledzone przez rodziców i nauczycieli. Dzięki temu mogą oni również nagradzać sukcesy i poświęcić więcej uwagi na tematy niezrozumiałe lub trudne dla dziecka!

Kup teraz

Poznaj program nauki przyrody ze Squlą w klasie 5

Biologia
1.1 Cykl życia człowieka
1.2 Odżywianie się człowieka
1.3 Płeć
1.4 Układ kostny i mięśnie
1.5 Układ krwionośny
1.6 Układ pokarmowy
1.7 Zdrowie człowieka
1.8 Układ oddechowy
1.9 Zdrowy styl życia
1.10 Wirusy i bakterie
1.11 Zanieczyszczenie środowiska
1.12 Organizmy lądowe

Geografia 
2.1 Gdańsk
2.2 Gleby
2.3 Góry I
2.4 Góry II
2.5 Jura Krakowska
2.6 Kraków
2.7 Morze Bałtyckie
2.8 Niziny w Polsce
2.9 Ochrona przyrody
2.10 Parki narodowe
2.11 Podział administracyjny Polski
2.12 Pojezierza
2.13 Polska w Europie
2.14 Sąsiedzi Polski
2.15 Skala, plan, mapa
2.16 Skały
2.17 Tatry
2.18 Ukształtowanie powierzchni
2.19 Warszawa
2.20 Wody powierzchniowe w Polsce
2.21 Zjednoczona Europa
2.22 Woda

Bezpieczeństwo 
3.1 Zachowania i sytuacje zagrażające zdrowiu
3.2 Pierwsza pomoc

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka przyrody w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę przyrody w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!