Karty ABCD od Squli!

Ryanne

Czy gracie Państwo w Squlę z uczniami w grupie? Jeśli tak, na pewno zauważyliście, że wiele naszych quizów oraz misji posiada kilka możliwych odpowiedzi – A, B, C lub D. Chcielibyśmy podsunąć Państwu pomysł, jak zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekcji, a tym samym poćwiczyć ich dobre zachowanie i pracę w zespole używając karteczek A, B, C i D!

Jak to działa?

Wyświetlcie pytanie Squli na tablicy multimedialnej lub rzutniku i poproście jednego z uczniów o przeczytanie polecenia na głos. Dzieci podnoszą karteczkę A, B, C lub D z wybraną przez nich odpowiedzią. Uczniowie wykrzykujący odpowiedzi tracą możliwość sprawdzenia odpowiedzi przy tablicy lub na komputerze.

Odkryjcie trudności, z jakimi borykają się uczniowie – różne literki wirujące w powietrzu będą sygnalizowały pewne niejasności!

Niektóre dzieci świetnie liczą, ale nie potrafią czytać ze zrozumieniem, więc nie będą umiały udzielić poprawnej odpowiedzi. Większość dzieci zna alfabet, jednak nie potrafi uporządkować zwierząt na zdjęciach w kolejności alfabetycznej. Dzięki Squli mogą dowiedzieć się Państwo więcej o trudnościach swoich podopiecznych!

Każde dziecko powinno być wyposażone w kolorowe karteczki A, B, C i D. Przygotowaliśmy dla Państwa dwie wersje – już gotową oraz wersję do pokolorowania. Wersję czarno-białą należy pokolorować tak, aby wszystkie dzieci miały każdą literkę w tym samym kolorze: literkę A z niebieskim tłem, literkę B z zielonym tłem, itd.

 

Wydrukuj kolorowe karty ABCD (1)                           Wydrukuj kolorowe karty ABCD (3)

 

Życzymy dużo dobrej zabawy grając w Squlę z uczniami w grupie!

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc