Squla | Matematyka

Nauka matematyka dla dzieci to nie lada wyzwanie. Często spędza sen z powiek nie tylko uczniom, lecz także ich rodzicom. Zupełnie niepotrzebnie! Interaktywne gry, quizy, zabawy i zadania w Squli to nauka matematyki dla dzieci w nowoczensym wydaniu.

Gry liczbowe, quizy i zabawy matematyczne zostały przygotowane w ramach programu Squli dają uczniom klas 1–6 możliwość ćwiczenia materiału przyswojonego w szkole.

Dostępne zadania matematyczne ćwiczą umiejętność szybkiego liczenia (dodawania, odejmowania i mnożenia). Zadania tekstowe i quizy do nauki matematyki dla dzieci są w 100% zgodne z podstawą programową MEN.

Kup teraz

Działania na liczbach naturalnych

Gry liczbowe i zabawy matematyczne z zakresu liczb naturalnych dla klas 1–6 ćwiczą i utrwalają znajomość dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia oraz kolejność wykonywania działań. Wprowadzają pojęcie potęgowania (kwadraty oraz sześciany) i kształcą umiejętność posługiwania się działaniami pisemnymi. Obejmują również takie zagadnienia, jak liczby naturalne na osi liczbowej, własności liczb naturalnych i szacowanie wyników działań.

Ułamki zwykłe

Zadania Squli dla klas 4–6 wprowadzają pojęcie ułamków zwykłych i liczb mieszanych. Gry liczbowe i quizy matematyczne ćwiczą skracanie oraz rozszerzanie ułamków, a także ich porównywanie. Nauka matematyki ze Squlą obejmuje również operacje na ułamkach zwykłych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, obliczanie ułamka danej liczby) i kolejność wykonywania działań.

Ułamki dziesiętne

Squla przygotowała szereg quizów matematycznych z zakresu ułamków dziesiętnych. Nauka matematyki dla dzieci obejmuje również zapisywanie i porównywanie ułamków dziesiętnych, działania na ułamkach dziesiętnych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie), jak również zapis dziesiętny wyrażeń dwumianowych, ułamki dziesiętne na osi liczbowej, rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłych oraz ułamki okresowe.

Procenty

Nauka matematyki ze Squlą wprowadza ucznia w świat procentów. Gry i quizy matematyczne pokazują zależność między procentem a ułamkiem, pomagają ćwiczyć obliczanie procenta danej liczby oraz odczytywanie diagramów procentowych.

Liczby całkowite

W Squli dzieci znajdą gry liczbowe i zadania matematyczne z liczb ujemnych, wartości bezwzględnej i działań na liczbach całkowitych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie oraz dzielenie).

Figury geometryczne

Nauka matematyki ze Squlą w przystępny sposób pozwala dzieciom ćwiczyć geometrię – kąty, pola i obwody figur płaskich (w tym trójkątów, równoległoboków, trapezów oraz kół), siatki, pola powierzchni, a także objętość prostopadłościanów oraz graniastosłupów. To wszystko w formie quizów i zabaw matematycznych oraz gier liczbowych.

Kup teraz
Wyrażenia algebraiczne i równania

Squla przygotowała też zadania matematyczne z zakresu zapisywania oraz rozwiązywania równań, rozwiązywania zadań z treścią przy pomocy równań, a także mnożenia i dzielenia wyrażeń algebraicznych przez liczby.

Liczby w życiu codziennym

Nauka matematyki to nie tylko żmudne zapisywanie w zeszycie w kratkę. Dzieci często mają problem z zauważeniem, że matematyka towarzyszy im na co dzień. Dlatego  Squla przygotowała zestaw quizów i zadań matematycznych obejmujący takie tematy jak kalendarz i czas, jednostki oraz miary długości, kalkulator, skala, odczytywanie informacji z tabel i wykresów.

 

Filmy edukacyjne dobrze ilustrują trudniejsze elementy materiału, wspierając dzieci w samodzielnej nauce.


Nauka matematyki dla dzieci ze Squlą to świat wspaniałych quizów i zadań matematycznych oraz gier liczbowych! Wybierz Squlę już dziś!

Kup teraz

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się matematyki oraz pozostałych przedmiotów ze Squlą grając w gry, quizy i zadania! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki w szkole! Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce! Przekonaj się dlaczego matematyka w szkole podstawowej, w zerówce i w przedszkolu może być naprawdę angażująca!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka matematyki dla dzieci w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj wspaniały świat quizów i zadań matematycznych oraz gier liczbowych!

Kup teraz Wypróbuj

Poznaj naukę matematyki ze Squlą w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole