Nauka matematyki ze Squlą

Platforma Squla to miejsce, w którym dzieci mogą uczyć się przez zabawę! Ten naturalny dla nich proces rozbudza kreatywność i kształtuje umysł. Szczególnie atrakcyjna okazuje się dla dzieci nauka z wykorzystaniem komputera. Za pomocą gier dziecko uczy się przetwarzać wiedzę. Quizy z matematyki dostępne na platformie Squla pozwalają na rozwijanie zdolności matematycznych. Zgodne z programem Ministerstwa Edukacji Narodowej gry przeznaczone są nawet dla przedszkolaków!

Kup teraz

Szybkie postępy w nauce

Rozwijanie zdolności matematycznych przynosi dalekosiężne korzyści. Dzięki kształtowaniu logicznego i analitycznego myślenia dziecko szybciej i sprawniej przyjmuje wiadomości z innych dziedzin. Poświęcenie kilkunastu minut dziennie na granie w gry edukacyjne rozwija pozytywne cechy osobowościowe, jak np. sumienność, spostrzegawczość, uważność czy skrupulatność. Nauka matematyki dla dzieci za pomocą platformy Squla to pożytecznie spędzony czas, który zaprocentuje w przyszłości. Przygodę z matematyką można rozpocząć już w przedszkolu. Najmłodsi poznają zagadnienia takie jak wielkość, objętość czy zbiór. Solidne podstawy, które dzieci mogą w ten sposób wyćwiczyć, ułatwią późniejszy start w szkole. Platforma przeznaczona jest także dla dzieci starszych, aż do wieku gimnazjalnego. Coraz bardziej zaawansowane zagadnienia, które pojawiają się w szkole, wymagają praktyki. Kilkanaście minut dziennie poświęconych na granie zaprocentuje w dalszym życiu!

Korzystanie z platformy może stanowić doskonałą motywację do nauki. Grając, dziecko zdobywa punkty, które wymieniać można na nagrody. Bilety do kina czy kupony do EMPIK-u dodatkowo motywują do działania! Platforma umożliwia śledzenie działania przez rodziców lub nauczycieli. Dzięki temu można na bieżąco zapoznawać się z postępami i trudnościami dziecka.

Kup teraz

Nowość! Quizy adaptacyjne w Squli!

Co to jest adaptacja?
„Adaptacja” to trafne dopasowanie poziomu trudności materiałów szkolnych do rzeczywistego poziomu rozwoju ucznia.

Na przykład: Zosia chce nauczyć się dodawania.

Naukę rozpocznie od prostych pytań, takich jak „1 + 3 = …”, „2 + 5 = …” i „Na stole leżą 3 jabłka i 2 gruszki. Ile owoców leży na stole?”.

Jeśli zna wszystkie prawidłowe odpowiedzi, otrzyma bardziej wymagające pytania, takie jak: „W zoo mieszkają: 2 żyrafy, 3 małpy i 8 niedźwiedzi. Ile zwierząt mieszka w zoo?”.

Jeśli odpowie nieprawidłowo, otrzyma łatwiejsze pytanie, takie jak: „1 + 1 = …” i „1 + 2= …”.

Korzyści płynące z adaptacji są oczywiste. Materiały do nauki nigdy nie są zbyt trudne, jak również nigdy zbyt łatwe i zawsze oferują najlepszy balans pomiędzy stawianymi celami a zabawą!

Nowoczesna nauka matematyki

Zabawy z matematyką to atrakcyjnie spędzony czas, który przekłada się na sukcesy w szkole. Z biegiem lat zagadnienia z matematyki stają się coraz bardziej zaawansowane i dziecko poświęcać musi więcej czasu na ich opanowanie. Gry matematyczne na platformie Squla pozwalają ćwiczyć nowo poznane zagadnienia na bieżąco, ponieważ są zgodne z programem MEN.

Nauka matematyki może sprawiać trudności. Poświęcenie kilkunastu minut dziennie na gry matematyczne sprawi, że dziecko lepiej zrozumie prezentowane i wymagane w szkole treści. Granie przełoży się na sukcesy w szkole, dzięki czemu dziecko będzie miało większą motywację. Ćwiczenie umiejętności matematycznych oddziałuje ponadto na naukę innych przedmiotów, ponieważ kształci uważność, sumienność, spostrzegawczość i uwagę. Czas spędzony na graniu w gry zaprocentuje w przyszłości wzmocnionym logicznym i analitycznym myśleniem. Gry na platformie Squla podane są w atrakcyjnej formie i dostosowane są do wieku dzieci. Dzięki temu nie są dla nich za trudne i nie powodują frustracji.

Zachęć dziecko do zagrania w demo! Będzie mogło sprawdzić, czy podobają się mu gry edukacyjne. Po próbie możesz wykupić abonament tak, aby uczeń mógł grać codziennie i doskonalić swoje zdolności! Platforma Squla to nowoczesna edukacja!

Kup teraz

Czego dziecko uczy się ze Squlą?

Działania na liczbach naturalnych

Gry liczbowe i zabawy matematyczne z zakresu liczb naturalnych dla klas 1–6 ćwiczą i utrwalają znajomość dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia oraz kolejność wykonywania działań. Wprowadzają pojęcie potęgowania (kwadraty oraz sześciany) i kształcą umiejętność posługiwania się działaniami pisemnymi. Obejmują również takie zagadnienia, jak liczby naturalne na osi liczbowej, własności liczb naturalnych i szacowanie wyników działań.

Ułamki zwykłe

Zadania Squli dla klas 4–6 wprowadzają pojęcie ułamków zwykłych i liczb mieszanych. Gry liczbowe i quizy matematyczne ćwiczą skracanie oraz rozszerzanie ułamków, a także ich porównywanie. Nauka matematyki ze Squlą obejmuje również operacje na ułamkach zwykłych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, obliczanie ułamka danej liczby) i kolejność wykonywania działań.

Ułamki dziesiętne

Squla przygotowała szereg quizów matematycznych z zakresu ułamków dziesiętnych. Nauka matematyki dla dzieci obejmuje również zapisywanie i porównywanie ułamków dziesiętnych, działania na ułamkach dziesiętnych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie), jak również zapis dziesiętny wyrażeń dwumianowych, ułamki dziesiętne na osi liczbowej, rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłych oraz ułamki okresowe.

Procenty

Nauka matematyki ze Squlą wprowadza ucznia w świat procentów. Gry i quizy matematyczne pokazują zależność między procentem a ułamkiem, pomagają ćwiczyć obliczanie procenta danej liczby oraz odczytywanie diagramów procentowych.

Kup teraz

Liczby całkowite

W Squli dzieci znajdą gry liczbowe i zadania matematyczne z liczb ujemnych, wartości bezwzględnej i działań na liczbach całkowitych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie oraz dzielenie).

Figury geometryczne

Nauka matematyki ze Squlą w przystępny sposób pozwala dzieciom ćwiczyć geometrię – kąty, pola i obwody figur płaskich (w tym trójkątów, równoległoboków, trapezów oraz kół), siatki, pola powierzchni, a także objętość prostopadłościanów oraz graniastosłupów. To wszystko w formie quizów i zabaw matematycznych oraz gier liczbowych.

Wyrażenia algebraiczne i równania

Squla przygotowała też zadania matematyczne z zakresu zapisywania oraz rozwiązywania równań, rozwiązywania zadań z treścią przy pomocy równań, a także mnożenia i dzielenia wyrażeń algebraicznych przez liczby.

Liczby w życiu codziennym

Nauka matematyki to nie tylko żmudne zapisywanie w zeszycie w kratkę. Dzieci często mają problem z zauważeniem, że matematyka towarzyszy im na co dzień. Dlatego  Squla przygotowała zestaw quizów i zadań matematycznych obejmujący takie tematy jak kalendarz i czas, jednostki oraz miary długości, kalkulator, skala, odczytywanie informacji z tabel i wykresów.

Filmy edukacyjne dobrze ilustrują trudniejsze elementy materiału, wspierając dzieci w samodzielnej nauce.

Nauka matematyki dla dzieci ze Squlą to świat wspaniałych quizów i zadań matematycznych oraz gier liczbowych! Wybierz Squlę już dziś!

Kup teraz

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka matematyki w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Poznaj naukę matematyki ze Squlą na wszystkich poziomach nauczania

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole