Oświadczenie o prywatności w skrócie

Witamy w Oświadczeniu o prywatności Squli. Bardzo dobrze, że sprawdzasz, jak uregulowana jest kwestia Twojej prywatności. Jest to dla nas bardzo ważna kwestia i traktujemy ją bardzo poważnie. Gdy wykonujesz ćwiczenia poprzez Squlę, nikt inny nie musi wiedzieć, jakie to są ćwiczenia i jakie masz w nich wyniki. Nie chcesz oczywiście też, aby Twoje dane trafiały do innych firm.

W poniższym Oświadczeniu o prywatności wyjaśniamy dokładnie, jakie informacje o Tobie zbieramy i jak starannie się z nimi obchodzimy. Wyjaśniamy również, jakie masz prawa w odniesieniu do swoich danych. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby zapisać Oświadczenie o prywatności prostym i zrozumiałym językiem. Dodaliśmy także kolumnę po prawej stronie zatytułowaną „Krótko mówiąc…”, w której wyjaśniamy skrótowo znaczenie danego fragmentu.

Możesz przeczytać cały tekst, ale wniosek jest taki, że w oparciu o Twoje dane osobowe umożliwiamy Ci łatwo i bezpiecznie grać w Squli. Stosujemy się przy tym do przepisów prawa (np. Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – RODO). A Twoje dane osobowe? Chronimy je najlepiej, jak to możliwe!

1. Co to jest Squla?

Squla to nazwa handlowa sp. z o.o. FutureWhiz Media B.V. (Numer KvK 32144948).

Możesz skontaktować się z nami drogą mailową na adres: info@squla.pl. Nasza siedziba znajduje się pod adresem Rhijnspoorplein 22, 1018 TX Amsterdam.

Squla umożliwia dzieciom wykonywanie ćwiczeń w postaci gier online z przedmiotów takich jak matematyka, ortografia czy historia. Grając w quizy i gry, dzieci mogą zbierać monety, które następnie mogą wymienić na awatary i prezenty do pobrania. Jako rodzic możesz również zobaczyć, jak często Twoje dziecko ćwiczy za pomocą Squli, jakie ćwiczenia wykonuje i na ile pytań odpowiada poprawnie lub nie.

Krótko mówiąc…

Squla to najatrakcyjniejszy i najbardziej edukacyjny program do ćwiczeń online dla dzieci w klasach od 1 do 6 oraz przedszkolu i zerówce!

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, prosimy o przesłanie maila na adres info@squla.pl lub listu na adres Squla, Rhijnspoorplein 22, 1018 TX Amsterdam.

2. Członkostwo w Squli

Aby korzystać z naszych usług, musisz jako rodzic zawrzeć umowę członkostwa w Squli. Konieczne jest do tego utworzenie konta dla siebie (konto Rodzica) i swojego dziecka (konto Dziecka). Dla każdego zgłaszanego dziecka tworzymy osobiste konto Dziecka.

Konto Rodzica i konto Dziecka

Aby utworzyć konto Rodzica, należy podać następujące Informacje:

 • Imię i nazwisko;
 • Adres e-mail;
 • Hasło.

Aby utworzyć konto Dziecka, należy podać następujące Informacje:

 • Imię dziecka;
 • Klasa.

Za pomocą konta Dziecka Twoje dziecko może korzystać ze Squli. Za pomocą konta Rodzica możesz śledzić postępy Twojego dziecka. Po zawarciu umowy członkostwa wysyłamy e-mail potwierdzający na podany przez Ciebie adres e-mail. Korzystanie z tych Informacji jest zatem niezbędne do wykonania umowy między Squlą a Tobą jako rodzicem.

Dane finansowe

Gdy zawierasz umowę członkostwa, przetwarzane są również Twoje dane finansowe. W Squli możesz opłacić członkostwo na różne sposoby. Wszystko odbywa się online i w bezpieczny sposób. W zależności od wybranej metody płatności przetwarzane są określone dane finansowe:

 • PayU/dotpay: korzystając z PayU/dotpay, dokonujesz opłaty w zaufanym środowisku bankowości internetowej Twojego banku.
 • Karta kredytowa: akceptujemy karty MasterCard, Visa lub American Express. Musisz wprowadzić wymagane dane karty kredytowej i przejść poszczególne kroki.
 • Płatność przy pomocy usług telefonii komórkowych: płatność za usługę świadczoną przy pomocy operatora telefonii komórkowych realizowana jest poprzez fakturę konkretnego operatora.

Po pomyślnym dokonaniu zapłaty powrócisz automatycznie na stronę Squli.

Używamy tych Informacji tylko w celu przetworzenia płatności. Korzystanie z tych Informacji jest zatem niezbędne do wykonania umowy między Squlą a Tobą jako rodzicem.

Dane adresowe

Być może przy zawieraniu umowy członkostwa otrzymasz mały upominek, jeśli obowiązuje w danym momencie akcja specjalna. W takim przypadku poprosimy Cię o podanie danych adresowych i zapisanie ich na swoim Koncie rodzica. Na ten adres wyślemy upominek. Korzystanie z tych Informacji jest zatem niezbędne do wykonania umowy między Squlą a Tobą jako rodzicem.

Krótko mówiąc…

Zawarcie umowy członkostwa

Gdy zawierasz jako rodzic umowę członkostwa w Squli, tworzymy konto Rodzica i konto Dziecka. Potrzebujemy do tego następujących Informacji: imię i nazwisko rodzica, adres e-mail, hasło, imię dziecka, klasa i metoda płatności. Jeśli wraz z członkostwem otrzymujesz upominek, prosimy Cię o podanie danych adresowych.

3. Konto Rodzica i konto Dziecka

Konto Rodzica

Za pomocą konta Rodzica możesz śledzić postępy Twojego dziecka. Oprócz obowiązkowych Informacji wymienionych w punkcie 2, w koncie Rodzica możesz podać następujące Informacje opcjonalne:

 • Nazwa użytkownika;
 • Adres;
 • Miejsce zamieszkania;
 • Numer telefonu.

Możesz zawsze zmienić podane przez siebie Informacje. Swój adres i numer telefonu możesz podać, abyśmy mogli ich użyć w przypadku zamówienia przez Ciebie lub Twoje dziecko upominków w Sklepie z upominkami. Jeżeli podałeś/-aś już swój adres przy zawieraniu umowy członkostwa, to dane te znajdują się automatycznie w Twoim koncie Rodzica.

Konto Dziecka

Za pomocą konta Rodzica możesz utworzyć konto Dziecka dla każdego dziecka osobno. Konto Dziecka można w pełni zobaczyć za pośrednictwem konta Rodzica. Gdy Twoje dziecko gra w Squli poprzez swoje konto, nie ma ono oczywiście dostępu do konta Rodzica.

Aby zalogować się do konta Dziecka, dziecko musi podać swój nick i hasło. Korzystanie z tych Informacji jest zatem niezbędne do wykonania umowy między Squlą a Tobą jako rodzicem.

Informacje opcjonalne

Oprócz nicka, hasła, imienia i klasy dziecka, możecie, Ty lub Twoje dziecko, podać w koncie Dziecka następujące Informacje opcjonalne:

 • Nazwisko;
 • Płeć;
 • Adres e-mail;
 • Data urodzenia;
 • Szkoła.

Podane informacje można zawsze zmienić jako rodzic i jako dziecko. Na przykład za pomocą swojego konta możesz zmienić poziom klasy po to, aby Twoje dziecko grało na właściwym poziomie.

Używamy tych Informacji do lepszego dostosowania i personalizowania Squli do Twojego dziecka. Zależy nam, aby znać Twoją płeć po to, abyśmy mogli zwracać się do Ciebie we właściwy sposób.

Używamy daty urodzenia Twojego dziecka, aby wysłać mu e-mail z okazji urodziny. Ten e- mail jest wysyłany na adres e-mail rodzica.
Gdy Twoje dziecko poda swój adres e-mail, wyślemy na ten adres nowe hasło. Nie używamy tego adresu e-mail do niczego innego.

Jeżeli podasz szkołę i nazwisko swojego dziecka, będzie ono mogło znaleźć inne dzieci, które również podały swoją szkołę i nazwisko. W Squli można mieć innych użytkowników jako znajomych.

Przetwarzamy te Informacje na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, aby świadczone przez nas usługi dla Ciebie i Twojego dziecka były możliwie jak najłatwiejsze i najbardziej przydatne.

Granie za pomocą Squli
Gdy dziecko gra za pomocą Squli, rejestrujemy:

 • Jakie ćwiczenia zostały wykonane przez dziecko;
 • Ile minut dziecko grało;
 • Na ile pytań dziecko odpowiedziało poprawnie lub nie;
 • Wyniki dla każdego przedmiotu (na podstawie wyników ćwiczeń i czasu ćwiczenia).

Używamy tych Informacji także w koncie Rodzica po to, abyś jako rodzic miał przegląd korzystania ze Squli przez Twoje dziecko. Używamy tych Informacji w raportach przesyłanych do Ciebie jako rodzica.

Korzystanie z tych Informacji jest zatem niezbędne do wykonania umowy między Squlą a Tobą jako rodzicem.

Krótko mówiąc…

Konto Rodzica i Dziecka
Aby korzystać ze Squli, musisz utworzyć osobiste konto Rodzica. Poprzez konto Rodzica możesz utworzyć konto Dziecka, które umożliwi Twemu dziecku korzystanie ze Squli. Rejestrujemy, jakie ćwiczenia Twoje dziecko wykonuje, ile minut gra, na ile pytań odpowiada dobrze lub źle i jakie wyniki osiąga. Te informacje otrzymujesz jako rodzic również w raportach.

4. Sklep z upominkami

W Squli poprzez rozwiązywanie quizów i granie w gry zarabia się monety. Zostają one przypisane do konta dziecka. Zarobione monety dziecko może wymienić na awatary lub pliki do pobrania. Wysyłamy te upominki na adres e-mail powiązany z kontem Rodzica.

Rejestrujemy, ile upominków zamówiło Twoje dziecko, ponieważ dla niektórych upominków istnieją ograniczenia.

Korzystanie z tych Informacji jest niezbędne do wykonania umowy.

Krótko mówiąc…

W Squli można zbierać monety i wymieniać je na wirtualne prezenty. Używamy Twojego adresu e-mail, aby wysłać te zamówienia. Rejestrujemy również, ile i jakie upominki zostały zamówione.

5. Kontakt ze Squlą

Jeśli masz pytania lub skargi dotyczące Squli, możesz skontaktować się z obsługą klienta. Zapisujemy wówczas Twoje dane kontaktowe oraz Twoje pytanie lub skargę. Sprawdzamy przy tym w naszych systemach, czy jesteś członkiem Squli. Możemy również poprosić Cię o więcej informacji, jeśli uznamy to za konieczne do odpowiedzi na pytanie lub rozpatrzenia skargi.

Gromadzone w ten sposób Informacje są używane do odpowiedzi na pytanie lub rozpatrzenia skargi. Takie przetwarzanie Twoich Informacji jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Squli. Interes ten polega na umożliwieniu sprawnego obsłużenia Cię jako abonenta oraz optymalizacji obsługi klienta Squli. Udostępnione Informacje są zapisywane w naszych systemach i wykorzystywane również w celu analizy, optymalizacji i udoskonalania Squli (patrz także Rozdział 11 Badanie i analiza).

Oprócz tego Squla oferuje czasami możliwość uczestniczenia w badaniach satysfakcji i ocenie serwisu. Przetwarzanie przez nas Informacji w ramach tych badań odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, aby optymalizować nasze usługi i dostosować je do życzeń naszych abonentów.

Krótko mówiąc…

Używamy Twoich Informacji, by komunikować się z Tobą i jak najlepiej Ci pomóc.

6. Oferty, raporty, newslettery i wiadomości serwisowe

Oferty
Squla używa podanego przez Ciebie adresu e-mail, Twojego nazwiska i imienia Twojego dziecka, aby informować Cię o promocjach organizowanych przez Squlę i przedstawiać Ci oferty. Możemy przy tym wykorzystać również informację o tym, kiedy ostatni raz Twoje dziecko grało, to, jakie ćwiczenia wykonało i jakie osiągnęło wyniki. Oferty możemy Ci także składać po zakończeniu przez Ciebie umowy. W każdym e-mailu masz możliwość zrezygnowania ze subskrypcji.

Raporty
Dodatkowo Squla wysyła raporty, abyś miał/a wgląd w korzystanie przez Twoje dziecko ze Squli i jego wyniki. W tym celu Squla korzysta z informacji takich jak, jakie ćwiczenia Twoje dziecko wykonywało i na ile pytań odpowiedziało dobrze lub źle. Możesz również sprawdzić, jak długo Twoje dziecko ćwiczyło dany przedmiot. Rejestrujemy też to, kiedy Twoje dziecko po raz ostatni grało w Squli. W koncie Rodzica możesz zrezygnować z otrzymywania raportów.

Newslettery
Możesz się zapisać do newslettera Squli. W takim przypadku korzystamy z podanego przez Ciebie adresu e-mail. Squla może również używać Twojego nazwiska, płci i imienia Twojego dziecka w celu personalizacji newslettera. W każdym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji, korzystając z opcji wypisania się w każdym newsletterze.

Wiadomości serwisowe
Chcemy Cię także informować o nowościach w naszej usłudze, na przykład o nowej opcji lub aktualizacji. W takich przypadkach będziesz otrzymywał/a powiadomienia od Squli. Nie ma możliwości zrezygnowania z otrzymywania takich wiadomości serwisowych i wiadomości potwierdzających zakup.
Przetwarzamy te Informacje na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, aby przesyłać Ci wiadomości (komercyjne).

Krótko mówiąc…

Używamy Twojego adresu e-mail jako rodzica, aby wysłać Ci wiadomości. Wysyłamy Ci raporty o korzystaniu ze Squli przez Twoje dziecko, newslettery, oferty i wiadomości serwisowe. Masz możliwość rezygnacji z otrzymywania tych e-maili, oprócz wiadomości serwisowych. Wiarygodność serwisowe dotyczą rozwoju Squli.

7. Automatycznie generowane informacje

Aby zapewnić optymalne działanie Squli (np. aby prawidłowo wyświetlać strony i aby zabezpieczyć witrynę i aplikację), potrzebujemy określonych Informacji. Dlatego zbieramy automatycznie generowane informacje o Twoim zachowaniu internetowym podczas korzystania ze Squli. Takie informacje obejmują Twój adres IP (numer Twojego komputera pozwalający go rozpoznać), rodzaj przeglądarki internetowej (programu służącego do przeglądania stron internetowych), używany system komputerowy, Twój numer konta, odwiedzane strony i pliki cookie.

Używamy tych Informacji między innymi w celu jak najlepszego dostosowania naszych usług do Twoich życzeń, jak również rozwiązywania problemów technicznych i kwestii bezpieczeństwa.

I tak, adres IP, numer konta i odwiedzane strony/pliki cookie są nam potrzebne, aby zbadać ewentualne nietypowe sytuacje lub powstrzymać próby hakowania. Jeśli na przykład stwierdzimy, że nagle jakieś konto jest bardzo mocno wykorzystywane na wielu konfiguracjach, to możemy coś z tym zrobić.

Dane przeglądarki i systemu komputerowego są nam potrzebne, aby sprawdzić, ile osób korzysta z określonej konfiguracji, a następnie dostosować do tego platformę. Oprócz tego te informacje pomagają nam „debugować” (wykrywać i usuwać błędy), dzięki nim możemy dokładnie zobaczyć, w jakiej sytuacji powstały problemy.

Przetwarzanie Twoich Informacji jest niezbędne do realizacji prawnie uzasadnionych interesów Squli, a mianowicie tych związanych z zabezpieczeniem Squli i umożliwieniem oferowania tej usługi w jak najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób.

Używamy tych Informacji również w celu generowania anonimowych danych statystycznych. Zobacz również na ten temat rozdział 11 „Badanie i analiza”. Jeśli automatycznie generowane informacje zbierane są za pomocą plików cookie, to zastosowanie ma również rozdział 8 „Pliki cookie”.

Krótko mówiąc…

Automatycznie generowane informacje
Gromadzimy „automatycznie generowane informacje” dotyczące Ciebie (adres IP, rodzaj przeglądarki, system komputerowy, numer konta, strony odwiedzane przez Ciebie na Squli i pliki cookie). Robimy to, aby zapewnić optymalne działanie i bezpieczeństwo Squli.

8. Cookies

Na potrzeby Squli używamy plików cookie („ciasteczek”). Oprócz postanowień z Oświadczenia o prywatności zastosowanie mają również postanowienia z Oświadczenia o plikach cookie Squli. Oświadczenie o plikach cookie wymienia, jakie ciasteczka są używane i w jakim celu. Oświadczenie o plikach cookie możesz przeczytać tutaj.

9. Forum Squli

Na forum Squli możesz umieszczać posty. Wymaga to utworzenia konta. W tym celu możesz podłączyć konto Rodzica, ale możesz także utworzyć oddzielne konto. Możliwe jest zatem zamieszczanie postów na Forum przez osoby niebędące abonentami Squli.

Na potrzeby Forum używamy następujących danych: adres e-mail, hasło, nazwisko, nazwa użytkownika i konto Squla. Możesz również załadować zdjęcie profilowe, ale nie jest wymagane. Oprócz tego przetwarzamy informacje, które sam/a wprowadzasz w poście na forum.

Korzystanie z Twoich Informacji jest niezbędne do wykonania umowy, której jesteś stroną, a mianowicie do umożliwienia Ci korzystania z Forum Squli.

Krótko mówiąc…

Jeśli chcesz zamieszczać posty na Forum Squli, musisz utworzyć dla niego konto.

10. Demo Squli

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz wypróbować bezpłatnie wersję próbną Squli. Musisz w tym celu podać swoje nazwisko i adres e-mail. Podając swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie od Squli e-maili ze specjalnymi ofertami. W każdym momencie możesz później zrezygnować z subskrypcji, korzystając z opcji rezygnacji w każdym e-mailu.

Gdy Twoje dziecko gra poprzez wersję demo Squli, rejestrujemy:

 • Jakie ćwiczenia zostały wykonane przez dziecko;
 • Ile minut dziecko grało;
 • Na ile pytań dziecko odpowiedziało poprawnie lub nie;
 • Wyniki dla każdego przedmiotu (na podstawie wyników ćwiczeń i czasu ćwiczenia).

Używamy tych Informacji w raporcie wysyłanym do Ciebie e-mailem.
Przetwarzamy te Informacje na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, aby przesyłać Ci wiadomości (komercyjne).

Krótko mówiąc…

Jeśli chcesz wypróbować bezpłatne demo Squli, musisz podać swoje nazwisko i adres e-mail. Rejestrujemy, jakie ćwiczenia Twoje dziecko wykonuje, ile minut gra, na ile pytań odpowiada dobrze lub źle i jakie wyniki osiąga. Te informacje otrzymujesz jako rodzic również w raportach, które są do Ciebie wysyłane.

11. Badanie i analiza

Squla dąży do oferowania najwyższej jakości usług. W tym celu cały czas analizujemy, konserwujemy, dbamy o bezpieczeństwo i optymalizujemy Squlę, dzięki czemu jesteśmy w stanie, jeśli to konieczne, wprowadzać zmiany w naszej witrynie i aplikacjach.

Do tego rodzaju badań możemy używać Twoich Informacji takich jak:

 • liczba zgłoszonych przez Ciebie dzieci;
 • liczba wykonanych ćwiczeń;
 • czas poświęcony na ćwiczenie;
 • czas aktywności w Squli;
 • jakie ćwiczenia są wykonywane i jakie są wyniki;
 • jakie gadżety zamówiono w sklepie z prezentami;
 • jakie strony odwiedzono na Squli.

Robimy to na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu prowadzenia badań, a mianowicie poprawy jakości świadczonych usług. Tylko specjalnie wyznaczeni pracownicy Squli mają w tym celu dostęp do Twoich Informacji. Wyniki badania są zawsze zagregowane (zbiorcze). Oznacza to, że dane zawarte w wyniku badania nie pozwalają na identyfikację Twojego dziecka. Oprócz tego używamy zawsze danych spseudonimizowanych i tam, gdzie to możliwe, danych zanonimizowanych.

Przykłady
Aby ten cel Squli był lepiej zrozumiały, podajemy poniżej przykłady sposobów użycia Twoich Informacji.

 • Czasami zdarza się niestety, że Squla jest niedostępna. Gdy nam to zgłosisz, analizujemy dane Twojego konta. Próbujemy ustalić, dlaczego nie możesz się zalogować i na czym polega błąd. Sprawdzamy również, czy ten problem występuje u innych użytkowników, i próbujemy naprawić działanie Squli.
 • W Sklepie z prezentami rejestrujemy, jakie gadżety są najczęściej zamawiane. Jeśli na przykład okazuje się, że awatar piłkarski Q jest często zamawiany, możemy zdecydować się stworzyć więcej awatarów piłkarskich Q.
 • Prowadzimy badanie jakości treści w Squli. Jeśli na przykład widzimy, że wiele dzieci w klasie 4 odpowiada nieprawidłowo na pewne pytanie, to sprawdzamy, czy może to pytanie jest sformułowane w zbyt trudny sposób lub niejasno. Jeśli tak jest, to je poprawiamy.
 • Sprawdzamy, jakie treści najlepiej pasują do Twojego dziecka. Analizując, jakie zadania Twoje dziecko (i inne dzieci o podobnych cechach) dobrze lub źle rozwiązuje, próbujemy zaoferować Twojemu dziecku właściwe treści.
 • Rejestrujemy, jakie formy zabawy są najlepsze/najbardziej atrakcyjne dla Twojego dziecka. Jeśli na przykład widzimy, że dla Twojego dziecka ciekawszym wyzwaniem są gry wieloosobowe (multiplayer) niż zwykłe misje, to możemy mu ułatwić odnalezienie tej formy gry.
 • Monitorujemy Twoje zachowanie podczas logowania i gier, aby zobaczyć, czy nie pojawiają się jakieś dziwne schematy wskazujące na to, że Twoje konto zostało zhakowane. Jeśli widzimy na przykład, że z Twoją nazwą użytkownika jest bardzo często używane niewłaściwe hasło, to odpowiednio na to zareagujemy.

Krótko mówiąc…

Używamy Twoich Informacji w celu analizy, konserwacji, zabezpieczenia i optymalizacji Squli. W ten sposób możemy wprowadzać niezbędne zmiany w naszej witrynie i aplikacjach.

12. Przechowywanie informacji

Zasadniczo Twoje dane przechowujemy tak długo, jak to jest konieczne dla wyżej wymienionych celów, lub aby spełnić obowiązki ustawowe (w zakresie przechowywania). Okres przechowywania zależy zatem od charakteru danych i celów, do których są one przetwarzane przez Squlę. Opracowaliśmy wewnętrzną politykę w tym zakresie i stosujemy się do niej.

Jeśli chodzi o dane konta, to przechowujemy je przez okres świadczenia usługi, czyli tak długo, aż nie zakończysz umowy. Po zakończeniu umowy przechowujemy konto Rodzica i konto Dziecka przez 1 rok od daty zakończenia po to, aby umożliwić ponowną aktywację członkostwa bez usuwania przez Ciebie Twoich danych konta.

Po roku usuwamy konto Dziecka, co oznacza, że zostają z niego usunięte dane dotyczące wykonanych przez Twoje dziecko ćwiczeń, dat, czasów gry, wyników ćwiczeń oraz raporty. Zachowujemy jednak Twój adres e- mail jako rodzica oraz klasę Twojego dziecka. Te dane przechowujemy do 5 lat od likwidacji konta. Przechowujemy te dane na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, aby móc wysyłać wiadomości komercyjne. Większość członków Squli zaczyna jej używać w klasie 1 lub 2, co oznacza, że w szkole podstawowej będą jeszcze przez około 5 lat i usługi Squli mogą okazać się im przydatne. Oczywiście możesz jako rodzic zrezygnować z wiadomości komercyjnych poprzez opcję rezygnacji.

 Po upływie okresu przechowywania usuwamy Twoje Informacje lub je zanonimizujemy. W przypadku anonimizacji Informacji używamy pozostających danych do własnych badań i analiz w celu uzyskania wglądu w korzystanie ze Squli.

Krótko mówiąc…

Przechowujemy Twoje informacje nie dłużej, niż jest to niezbędne do celów, do których te informacje zostały uzyskane.

13. Udostępnianie stronom trzecim

Bez Twojej zgody Twoje Informacje nie są udostępniane stronom nienależącym do Squli, oprócz poniższych wyjątków. 

Squla może przekazywać Twoje dane stronom trzecim w przypadku, gdy jest do tego zobowiązana na mocy prawa, gdy Squla uzna to za konieczne w postępowaniu sądowym lub w celu ochrony swoich praw. 

Squla udostępni ponadto Informacje zaangażowanym przez siebie Podmiotom przetwarzającym dane osobowe, którzy dokonują tego w jej imieniu.

Twoje Informacje będę używane tylko do realizacji takiego zlecenia. Przykładowo jest to hosting centralnej bazy danych Squli. Squla zawarła z tymi Podmiotami przetwarzającymi umowy (przetwarzania danych osobowych) dotyczące środków bezpieczeństwa, które powinny one podjąć w celu ochrony Twoich Informacji.

Krótko mówiąc…

Nie sprzedajemy żadnych danych osobowych organizacjom zewnętrznym ani innym firmom. Twoje dane osobowe udostępnimy stronom trzecim wyłącznie wtedy, gdy jest to wymagane na mocy prawa, w postępowaniu sądowym lub na podstawie innych interesów Squli. Squla korzysta z usług stron przetwarzających dane osobowe w imieniu Squli. Są to Podmioty przetwarzające Squli.

14. Ochrona informacji

Przywiązujemy ogromną wagę do właściwego zabezpieczenia Twoich Informacji. Dlatego podjęliśmy odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu zabezpieczenia Twoich Informacji przed utratą lub jakąkolwiek inną formą bezprawnego przetwarzania.

Ważne jest dla nas także to, aby Twoje Informacje były zasadniczo przechowywane w granicach Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”). W przypadku gdy Informacje przechowywane są poza EOG, dbamy o to, aby takie przechowywanie było zgodne z prawem i aby był zapewniony odpowiedni poziom ochrony. Podpisaliśmy z tymi stronami klauzule umowne EU (EU Model Clauses) i/lub przekazanie danych odbywa się na podstawie tarczy prywatności UE-USA (EU-US Privacy Shield).

Krótko mówiąc…

Zadbaliśmy o to, aby Twoje dane osobowe był właściwie chronione. Jest to jeden z naszych najważniejszych priorytetów. Nasze serwery znajdują się w Unii Europejskiej. W przypadku przekazywania danych do krajów spoza UE zapewniliśmy odpowiedni poziom ochrony.

15. Jakie są Twoje prawa?

Na mocy przepisów o ochronie prywatności przysługują Ci jako osobie, której dane dotyczą, określone prawa. Poniżej opisujemy, jakie to są prawa i w jaki sposób możesz się na nie powołać.

Prawo do reakcji
Staramy się reagować na Twoje żądanie możliwie jak najszybciej, a w każdym razie w ciągu jednego miesiąca. Możliwe jest jednak, że będziemy potrzebować więcej czasu. W takim przypadku poinformujemy Cię o tym przed upływem określonego wyżej okresu miesiąca. Ten dodatkowy czas nie będzie wynosił więcej niż dwa miesiące.
Żądania mogą być przedstawiane drogą mailową na adres info@squla.pl. Prosimy o wysłanie takiego e-maila z adresu, pod którym jesteś nam znany/a, żebyśmy byli pewni, że Informacje, o które prosisz, rzeczywiście należą do Ciebie.

W przypadku gdy nie będziemy w stanie (w pełni) stwierdzić, jakich danych osobowych dotyczy Twoje żądanie, możemy poprosić Cię o jego (bardziej) precyzyjne sformułowanie.

Istnieje możliwość, że odrzucimy Twoje żądanie, ponieważ na przykład jest ono nieuzasadnione lub ponieważ (z punktu widzenia prawa) nie jesteśmy zobowiązani spełnić Twojego żądania. Poinformujemy Cię o odrzuceniu. Możliwe jest także, że przed rozpatrzeniem Twojego żądania poprosimy Cię o identyfikację.

Zwracamy uwagę, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do holenderskiego Organu ds. Danych Osobowych (Autoriteit Persoonsgegevens). Mamy oczywiście nadzieję, że nie będzie to konieczne!

Prawo do wglądu
Masz prawo zażądania umożliwienia Ci sprawdzenia, czy przetwarzamy dane osobowe, które Ciebie dotyczą. Jeżeli tak jest, to zgodnie z prawem udostępnimy Ci kopię zebranych danych osobowych dotyczących Ciebie.

Prawo do sprostowania danych
Masz prawo do złożenia żądania sprostowania niewłaściwych danych osobowych, które Ciebie dotyczą. Jeśli to możliwe, masz również prawo do podania dodatkowych danych osobowych, aby w ten sposób uzupełnić Twój zbiór danych osobowych.
Takich zmian możesz również dokonać samodzielnie bezpośrednio w koncie Rodzica lub Dziecka w Squli.

Prawo do bycia zapomnianym
Masz prawo zażądać skasowania (usunięcia) (określonych) danych osobowych, które Ciebie dotyczą (prawo do zapomnienia). W przypadku uznania Twojego żądania odnośne dane osobowe zostaną usunięte.

Prawo do ograniczenia przetwarzania
Masz prawo zażądać ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Oznacza to, że w przypadku uznania żądania ograniczenia przestaniemy przetwarzać Twoje dane osobowe przez okres ograniczenia, chyba że jest to dozwolone na mocy prawa.

Prawo do sprzeciwu
Masz prawo do tego, aby pod pewnymi warunkami sprzeciwić się przetwarzaniu Twoich danych osobowych, na przykład jeśli przetwarzamy Twoje dane osobowe dla prawnie uzasadnionego interesu. Jeśli sprzeciwisz się temu, wyważymy Twój interes związany z prywatnością z naszymi interesami przedsiębiorstwa. Jeśli Twój interes będzie miał większą wagę, przestaniemy przetwarzać Twoje dane osobowe.

Jeżeli Twoje dane osobowe są wykorzystywane do celów marketingu bezpośredniego, możesz zawsze wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania. W taki przypadku przestaniemy przetwarzać Twoje dane osobowe w tym celu.

Prawo do przenoszenia danych
Masz prawo zażądać możliwości przeniesienia danych. Udostępnimy Ci wówczas dane objęte tym prawem w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego tak, abyś mógł/mogła przesłać je stronie trzeciej.

Krótko mówiąc…

Uważamy za ważne, abyś wiedział/a, w jaki sposób postępujemy z Twoimi danymi osobowymi i że masz określone prawa ich dotyczące. Jest to na przykład prawo do wniesienia skargi do holenderskiego Organu ds. Danych Osobowych (Autoriteit Persoonsgegevens). Możesz poza tym przedstawić żądania w oparciu o następujące prawa:

 • Prawo do wglądu;
 • Prawo do sprostowania;
 • Prawo do bycia zapomnianym;
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania;
 • Prawo do sprzeciwu;
 • Prawo do przenoszenia danych.

Żądanie możesz przestawić na adres info@squla.pl. Zasadniczo odpowiemy na Twoje żądanie w ciągu 1 miesiąca. Swoje dane możesz także przeglądać i zmieniać na koncie Rodzica lub Dziecka.

16. Dzieci

Aby dziecko mogło korzystać ze Squli, Squla zawiera umowę z rodzicem. Nie zwracamy się sami do Twojego dziecka w celach marketingowych.

17. Squla w klasie

Oferujemy szkołom usługę „Squla w klasie”. Squla zawiera ze szkołą umowę przetwarzania danych osobowych. Korzystamy przy tym ze wzorca umowy przetwarzania danych osobowych opracowanego przez radę szkolnictwa podstawowego, radę szkolnictwa ponadpodstawowego, grupę wydawnictw edukacyjnych, branżowy związek dystrybutorów w łańcuchu edukacyjnym i branżowy związek dostawców cyfrowych usług edukacyjnych, stowarzyszonych w platformie łańcucha edukacyjnego.

Z umową tą możesz zapoznać się tutaj [tutaj]. Szkoła angażuje Squlę jako Podmiot przetwarzający. Squla przetwarza dane (osobowe) tylko w imieniu szkoły. Szkoła jest administratorem w odniesieniu do przetwarzania danych (osobowych) zgodnie z definicją w Ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych.

Oferty
Squla używa adresu e-mail, który podałeś/łaś jako nauczyciel, Twojego imienia i nazwiska oraz szkoły, aby informować Cię o organizowanych przez Squlę promocjach. W każdym e-mailu masz możliwość zrezygnowania ze subskrypcji.

Badanie i analiza
Squla używa danych ze „Squli w klasie” w celu analizy tej usługi, jej konserwacji, zapewnienia bezpieczeństwa i optymalizacji po to, abyśmy mogli, jeśli to konieczne, wprowadzać zmiany w naszej witrynie i aplikacjach. Więcej na temat sposobu, w jaki to robimy, i przetwarzanych przez nas danych znajdziesz w rozdziale 11 (Badanie i analiza).

Podkreślamy, że Squla nie wie, które dziecko gra w Squlę w klasie. Nauczyciel bowiem decyduje, jaki nick zostaje wprowadzony. Jako rodzic możesz w domu połączyć konto Dziecka z kontem Nauczyciela, dzięki czemu zarówno nauczyciel, jak i rodzic będą mieli wgląd w postępy dziecka.

Krótko mówiąc…

„Squla w klasie” jest oddzielną usługą Squli oferowaną szkołom. Za pomocą „Squli w klasie” uczniowie i nauczyciele mogą używać Squli jako uzupełnienia normalnej nauki. Konto dziecka można połączyć z kontem Squli w klasie.

18. Zmiany w tym Oświadczeniu o prywatności

Niniejsze Oświadczenie o prywatności może ulec zmianie. O zmianach zostaniesz poinformowany/a. Ostatnia wersja Oświadczenia o prywatności jest z maja 2018 roku.

19. Pytania

Prywatność jest delikatną kwestią, i słusznie. W przypadku pytań prosimy nie wahać się i skontaktować się z nami pisząc na adres info@squla.pl.