“Depresja ucznia? Jak to możliwe?” – szkolenie

Dorota Zawadzka

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia z Dorotą Zawadzką. Dane WHO mówią, że depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Według prognoz do 2030 r. może być na pierwszym miejscu. Depresję można diagnozować już u kilkuletnich dzieci. Zmaga się z nią wielu nastolatków i dorosłych. Depresja to długotrwały zespół zaburzeń nastroju i aktywności. W efekcie prowadzi do dezorganizacji codziennego życia. Choroba ta może mieć podłoże biologiczne, psychologiczne i społeczne. Sposób leczenia depresji zawsze dobiera lekarz psychiatra.OBEJRZYJ SZKOLENIE!

„Depresja ucznia? Jak to możliwe?"
- szkolenie z Dorotą Zawadzką


O szkoleniu

Jak rozpoznać objawy depresji ucznia?

Osoba chorująca na depresję sama jej u siebie nie widzi, dlatego tak ważna jest uważność i wrażliwość na drugiego człowieka. O depresji ucznia mogą świadczyć: zmiany w codziennym zachowaniu, które utrzymują się co najmniej przez dwa tygodnie, obniżenie nastroju, utrata chęci do życia, smutek, ataki płaczu, obniżenie poczucia własnej wartości, zwiększenie poczucia winy, zaburzenia żywienia, bezsenność.

Dobrze jest, gdy nauczyciele są po profesjonalnym szkoleniu w sprawie depresji i innych problemów psychicznych dzieci i młodzieży. W szkole uczeń powinien być objęty wsparciem pedagoga i psychologa.

Podczas szkolenia:

  • poznasz najczęstsze przyczyny depresji,
  • dowiesz się, na co patrzeć i co zauważać w zachowaniu/funkcjonowaniu dziecka,
  • dowiesz się, jak pomóc choremu i jego rodzinie.

Ekspert

Dorota Zawadzka – psycholog, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych poradników dla rodziców, współprowadząca i autorka kultowych programów telewizyjnych. Założycielka internetowej Akademii dla Rodziców. Kawaler Orderu Uśmiechu. Mama wspaniałych synów i babcia cudownych wnucząt.

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc