“Jak dogadać się z uczniem?” – szkolenie

Katarzyna Skolimowska

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia z dr Markiem Michalakiem, podczas którego dowiedzą się Państwo m.in: jak budować w szkole wspólny świat dzieci i dorosłych? Czego nauczyciel i rodzic może nauczyć się od Korczaka!OBEJRZYJ SZKOLENIE!

„Jak dogadać się z uczniem"
- szkolenie z dr Markiem Michalakiem


O szkoleniu

Jest wiele sposobów na to, by skuteczni dogadać się z dzieckiem. Warto czerpać od „klasyków” – np. Korczaka, który rozumiał, że dziecko to po prostu człowiek. A jego prawa to nie przywileje, które mu się należą, kiedy jest grzeczne, dobrze się uczy, karnie wykonuje polecenia, lecz należą się po prostu – jak każdemu człowiekowi.

To, jak młody człowiek przeżyje czas dzieciństwa – w domu i w szkole – będzie rzutowało na jego dalszym życiu. Jakie to będzie życie – w dużej mierze zależy od nauczyciela.


Tematyka szkolenia:

  • Dowiesz się, jak zbudować w szkole wspólny świat dzieci i dorosłych.
  • Przekonasz się, że nauczyciel i rodzic może sporo nauczyć się od Janusza Korczaka.
  • Dowiesz się, jak odróżnić represyjny system nauczania od mądrego edukacyjnego towarzyszenia uczniowi.
  • Nauczysz się wspierać swoich uczniów w dźwiganiu tego, co przynosi świat dorosłych.

Ekspert

dr Marek Michalak – pedagog, wychowawca, socjoterapeuta
Kawaler Orderu Uśmiechu, tata Julki i Miłosza. Rzecznik Praw Dziecka 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Dyrektor Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, wykładowca i współtwórca Interdyscyplinarnych Studiów nad Dzieciństwem i Prawami Dziecka – kierunku na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc