Jak nie zwariować przed Świętami?

Ryanne

200294501-001

 

Święta owszem – to czas odpoczynku, ale poprzedzony jakże intensywnymi przygotowaniami. Porządki, zakupy, gotowanie… Uff! Nie wiadomo, za co się zabrać, a przecież lada chwila Wigilia… Jak nie zwariować w tej gorączce?

 

Squla ma dla Was pięć rad na to, jak nie zwariować przed Świętami!

 

Pozwól sobie na nie-perfekcję!

Nie o to chodzi, by Święta były idealne. Choinka nie musi wyglądać, jak z wystawy sklepowej, a dom nie musi być sterylnie czysty. Twoi goście również nie potrzebują trzech ciast i pięć rodzajów sałatek do wyboru. Nie o to chodzi, że Święta muszą być doskonałe! Chodzi o to, żeby były spokojne, szczęśliwe, pełne miłości. Aby w ten szczególny okres w roku cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z bliskimi nam osobami!

Nie rób wszystkiego sam/a.

Każdy domownik może Ci przecież pomóc w sprzątaniu, zakupach i innych obowiązkach. Wspólne przygotowania mogą okazać się wspaniałym czasem spędzonym razem! Pamiętaj, że nikt nie jest samotną wyspą, a prosić o pomoc nie jest oznaką słabości, ale siły!

Postaw się a zastaw się.

To chyba jedna z naszych typowych polskich cech! Na Święta wszystkiego musi być dużo! Jedzenia, prezentów, a nawet ozdób na choince… Spokojnie, nie mierz siły na zamiary. Święta, owszem, są zawsze wydatkiem, ale to nie znaczy, że mają nas zrujnować! Wydawanie dużych sum w świątecznej gorączce jest jednym z najczęstszych powodów, dla których w Nowym Roku musimy zacząć oszczędzać. Umiar w okresie Bożego Narodzenia to coś, co trzeba sobie wziąć głęboko do serca!

I do żołądka!

 Kto z nas nie lubi sobie porządnie zjeść na Święta? Tak… Ale objadanie się wcale nie służy ani naszemu zdrowiu, ani regeneracji. Jeśli święta mają być czasem relaksu, to nie można się przejadać i obciążać żołądka. Umiar, umiar i jeszcze raz umiar powinien zagościć na świątecznych stołach, aby nie musieć zaczynać Nowego Roku od odchudzania…

Pamiętajmy o naszych bliskich!

Pamiętajmy o tym, by poświęcić im chwilę na rozmowę lub pobawić się z dzieckiem. Święta mają nas zbliżać do siebie, a nie oddalać. Mają wywoływać uśmiech na ustach, a nie grymas. Pamiętajmy też o sobie, o nas samych. O znalezieniu chwili na odpoczynek. Nic się nie stanie, jeśli rano poleniuchujemy chwilę z książką w łóżku, a nasi goście zjedzą świąteczne śniadanie pół godziny później. Święta to też czas drobnych przyjemności, na które bez wyrzutów sumienia powinniśmy sobie pozwolić!

Squla życzy wszystkim wesołych, spokojnych, pogodnych, radosnych, zdrowych i najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia! 

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc