Jak wesprzeć dzieci przed egzaminami?

Ryanne

Obecnie każdy uczeń musi się zmierzyć z trzema ważnymi egzaminami: sprawdzianem szóstoklasisty, egzaminem gimnazjalnym oraz maturą. Faktem jest, że każdy z nich jest stresujący, jednak sprawdzian szóstoklasisty będzie pierwszym takim wyzwaniem, którego dziecko nie powinno podejmować się same. Jak zatem możecie wspomóc swoją pociechę przed jej pierwszym ważnym egzaminem? Squla ma dla Was kilka rad!


1. Po pierwsze – nie przenoście swojego stresu na dziecko!

Nie tylko dzieci stresują się egzaminami. Czasem, nawet jeśli nie bardziej, stresują się nimi rodzice. Należy pamiętać, by nie obarczać swoim zdenerwowaniem dziecka, które na pewno ma świadomość, jak ważne i trudne zadanie stoi przed nim. Dajmy dziecku do zrozumienia, że niezależnie od wyniku będzie mieć nasze wsparcie.

2. Po drugie – odpoczynek też jest bardzo ważny!

Twoje dziecko jest bardzo ambitne i całe dnie, a nawet noce, spędza na nauce? Namów je na chwilę przerwy! Pamiętaj, że umiar jest bardzo ważny. I sen! Osiem godzin snu również pomoże Twojemu dziecku lepiej się skoncentrować i osiągać lepsze wyniki. Nauka przed egzaminem jest bardzo ważna, ale nie można zapominać również o chwili odpoczynku, relaksu. Pójdź z dzieckiem na długi spacer lub weź je na basen – sport w jakiejkolwiek postaci będzie najlepszą formą przerwy od nauki, zarówno dla ciała, jak i dla umysłu Twojego dziecka.

3. Po trzecie – dieta!

Tak, dieta! Niektóre z produktów spożywczych wspomagają koncentrację i zdolność zapamiętywania. Gorzka czekolada, orzechy laskowe, owoce takie, jak banany, winogrona i brzoskwinie to doskonałe przekąski w trakcie nauki! Również nie należy zapominać o odpowiedniej ilości płynów. Dzieci w stresie różnie reagują i zapominają o podstawowych potrzebach, a nawet lekkie odwodnienie powoduje bóle głowy i zmęczenie, które z pewnością utrudniają koncentrację. To samo z posiłkami. Pamiętajmy, aby w intensywnym i nerwowym okresie przed egzaminami kontrolować dietę dziecka oraz zapewnić mu jak najbardziej zbilansowane oraz wartościowe posiłki.

Squla życzy wszystkim uczniom powodzenia na zbliżającym się sprawdzianie szóstoklasisty. 5 kwietnia będziemy trzymać mocno kciuki! Przypominamy również, że dzieci po zalogowaniu się na swoim profilu Squli mogą grać w misje dla klasy 6, które doskonale pomogą im przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty! 

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc