Joga dla dzieci, czyli ćwiczcie wspólnie w domu!

Ryanne

Niemal każda osoba dorosła wie, czym jest joga, lecz nie każdy kojarzy ją ze światem dziecka. Tak! Joga dla dzieci istnieje i posiada wiele zalet! Przeczytaj nasz artykuł i rozpocznij swoją przygodę z odprężającymi ćwiczeniami dla dziecka!


Dzięki jodze ciało dziecka staje się sprawniejsze i silniejsze, a przy okazji zmniejsza się wydzielanie hormonu stresu – kortyzolu. Ponadto poprawia się koncentracja i pamięć, a także zwiększa kreatywność. To wystarczająco dużo powodów, aby razem wypróbować jogę w domu. Nagrania, które znajdują się pod tym artykułem, pomogą zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku!

Nigdy więcej bólu brzucha czy głowy

Ćwiczenia jogi są idealnym przeciwstawieniem dla godzin, jakie Twoje dziecko codziennie spędza przed komputerem, z tabletem, czy z telefonem komórkowym. Korzystanie ze smartfonów jest teraz nieodłączną częścią życia, rozwoju i przyszłości naszych dzieci. Będąc rodzicem, możesz w pozytywny sposób przyczynić się do poszukiwania spokoju naszych dzieci. Po grze na komputerze czy tablecie zaplanuj na przykład pół godziny wyciszenia się głowy i ciała Twojego dziecka. Im więcej będziecie razem ćwiczyć, tym lepiej będziesz mógł mu pomóc. Jest to powolny proces, ponieważ musisz się też nauczyć nawiązywać kontakt z jego ciałem. Złe samopoczucie u uczniów szkół podstawowych objawia się często bólem brzucha czy głowy. Poprzez praktykowanie jogi dla dzieci możesz nauczyć swojego małego ucznia lepiej odczytywać emocje i rozumieć je.

Joga dla dzieci to nie rywalizacja

Kiedy Twoje dziecko jest jeszcze małe, świat już bardzo dużo od niego wymaga i to na wielu frontach: szkoła, hobby, spotkania z przyjaciółmi, imprezy, zadania domowe. Taki nawał zajęć i obowiązków w ciągu całego dnia jest również często polem do rywalizacji, co w niektórych sytuacjach może przyczynić się do powstania dużej presji i stresu. Joga dla dzieci jest rodzajem ćwiczeń fizycznych, które nie mają na celu współzawodnictwa. Dziecko wykonuje pozycje jogi w swoim własnym tempie i na swoim poziomie; nie ma tutaj miejsca na rywalizację. Ćwicząc i bawiąc się, uczy się samo wytyczać swoje granice, a poprzez wyczucie swojego ciała może sprawdzić, czy jest ono w dobrej kondycji. Celem lekcji jest zrozumienie przez Twoje dziecko, że tak naprawdę tylko ono samo wie, jak się czuje i może samo określić swoje granice. Joga dla dzieci jest przyjemnym sposobem na to, aby Twoja pociecha ponownie nauczyła się rozumieć swoje ciało. Ćwiczenia wcale nie muszą być ciężkie ani nudne, ważne jest, abyście razem się ruszali i dobrze bawili! Wystarczy mała mata lub koc i oczywiście podłoga np. w salonie. Poniżej znajdziesz instrukcje do 3 pozycji jogi dla dzieci do wspólnego ćwiczenia.

Pozycja 1: „ Drzewo”


Pozycja 2: „Kot”


Pozycja 3: „Mysz”


Nie czekaj i spróbuj wspólnych ćwiczeń ze swoim dzieckiem!
Namaste!

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc