Kilka wskazówek na dobry początek roku szkolnego

Kasia

2 miesiące słodkiego lenistwa powoli dobiegają końca. Zarówno Twoje dzieci, jak i Ty będziecie musieli powrócić do wczesnych pobudek, pakowania kanapek i planowania zajęć pozalekcyjnych. Potrzebujesz pomocy z wdrażaniem nowego, powakacyjnego rytmu dnia? Squla ma dla Ciebie kilka wskazówek, jak dobrze zacząć rok szkolny.

Początek nowego roku szkolnego – jak dobrze zacząć rok szkolny?

Wakacje minęły Ci, jak z bicza strzelił czy wręcz przeciwnie, po kryjomu nie możesz doczekać się powrotu do szkolnej rutyny? Spędzanie całych dni z dziećmi jest dla rodziców bezcenne, ale nie oszukujmy się, po 10 tygodniach perspektywa stałych, z góry zaplanowanych aktywności, jest całkiem miła. Twoja pociecha pewnie też nie może się już doczekać spotkania z utęsknionymi kolegami ze szkolnej ławki.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak dobrze zacząć rok szkolny bez stresu:

Szkolna wyprawka

Czy czegoś Wam brakuje? Śniadaniówka powinna zostać wymieniona? Twoja pociecha potrzebuje nowych trampek? W plecaku pojawiła się dziura? Przejrzyj wspólnie z dzieckiem Wasze szkolne materiały i wymieńcie wszystko to, co jest popsute lub za małe. Dobre przygotowanie do nowego roku szkolnego, to połowa sukcesu!

Rytm

Po długich wakacjach bez budzika, poranne wstawanie może przysporzyć Wam nieco kłopotów. Na szczęście możecie się na to dobrze przygotować. Na przykład, przed rozpoczęciem roku szkolnego zacznijcie wstawać stopniowo nieco wcześniej każdego ranka. I pamiętaj, że ostatni tydzień wakacji dobrze jest wykorzystać na przyzwyczajenie dzieci do stałej godziny kładzenia się do łóżka.

Edukacyjny gadżet

Drobny prezent na początek nowego roku szkolnego to zawsze dobry pomysł. To trochę symboliczny sposób na zasugerowanie, że masz nadzieję, że będzie to dobry rok. Jak sprawić, że prezent będzie nie tylko miły, ale i pożyteczny? Podaruj dziecku coś, co będzie nawiązywało do planów na dany rok szkolny. Co powiesz na książkę z zakresu zainteresowań dziecka, planszową grę edukacyjną albo abonament na platformie edukacyjnej Squla?

Jak dobrze zacząć rok szkolny? Przygotowanie

Twoje dziecko rozpocznie rok szkolny w nowej klasie lub szkole? Teraz jest dobry moment, aby na spokojnie porozmawiać o oczekiwaniach i obawach, które się z tym wiążą. Twoja pociecha boi się, jak sobie poradzi z nowym przedmiotem? Pamiętaj, że w Squli może w ciekawy i zabawny sposób poćwiczyć wybrane zagadnienia i pewna siebie rozpocząć nowy rok szkolny!

Tradycja

Czy w Waszej rodzinie macie jakiś specjalny zwyczaj na zakończenie wakacyjnej przerwy? Na przykład wspólny posiłek w ulubionej restauracji. Nawet jeśli jest to McDonalds 😉 Albo krótka wycieczka w ostatni weekend przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Takie symboliczne zakończenie wakacji może pomóc dziecku pogodzić się z powrotem do szkoły.

Masz swoje sprawdzone sposoby, jak dobrze zacząć rok szkolny?

Podziel się nimi z innymi rodzicami! Kto wie, może właśnie Twój pomysł sprawi, że czyjś powrót do szkoły będzie łatwiejszy.

Życzymy wszystkim dobrego początku nowego roku szkolnego!

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc