„Mały erudyta”, czyli lekcje trudnych słów ze Squlą!

Ryanne

„Mały erudyta” pomoże Twoim uczniom zrozumieć trudne słowa i wzmocni ich pewność siebie. Poznaj nową kategorię quizów w Squli, dzięki którym wprowadzisz dzieci w świat skomplikowanych słów, synonimów czy antonimów!

Czym są quizy z kategorii “Mały erudyta”?

Podczas omawiania lektur czy doskonalenia umiejętności czytania ze zrozumieniem z pewnością nieraz zwróciło Twoją uwagę, że uczniowie nie zawsze znają wszystkie słowa, przez co trudno jest im zrozumieć sens wypowiedzi. Jako troskliwemu nauczycielowi zależy Ci na tym, aby jak najlepiej radzili sobie w takich sytuacjach i czuli się pewnie w świecie pełnym informacji. Po konsultacji z nauczycielami powstał pomysł na stworzenie nowej kategorii quizów, który rozwiąże ten problem. Również teraz Squla  wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom i z radością prezentuje nowy quiz „Mały erudyta”!

Ten rodzaj quizów to innowacyjny sposób na naukę trudnych słów. Co to jest elokwencja, leasing, oprocentowanie, dressing? Czym zajmuje sie sejsmolog? Jak inaczej mówimy o cynicznej, a jak o empatycznej osobie? Uczeń poznaje wiele nowych wyrazów – ich znaczenie, synonimy i antonimy – i uczy się je stosować na co dzień. A to wszystko podczas zabawy na komputerze, tablecie czy telefonie. Innowacyjność polega na bezkontekstowym i wyrywkowym uczeniu się, dzięki czemu dziecko potrafi później praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Taka metoda nauczania na pewno poszerzy zakres słownictwa Twoich uczniów i pozwoli swobodniej im się wypowiadać.

Już wcześniej otrzymaliśmy wiele bardzo pozytywnych opinii od nauczycieli na temat quizu i jesteśmy przekonani, że okaże się on cenną pomocą dydaktyczną. Teraz możesz także zorganizować lekcję z „Małym erudytą”, wykorzystując scenariusze ze Squli. Przekonaj się, które słówka sprawiają trudność Twoim uczniom, i bawcie się razem. Nowe słownictwo będzie wspaniałym urozmaiceniem lekcji literatury, pisania czy czytania ze zrozumieniem. Dla największych małych erudytów przygotowaliśmy specjalne dyplomy, które można pobrać z naszej strony.

Jak zagrać w quizy „Mały erudyta”?

Wejdź na stronę www.squla.pl, zaloguj się, przejdź do przedmiotu „Język polski” („Kraina liter” w przypadku klas 1–3) i wybierz misję „Mały erudyta”. Każda z kategorii quizów zawiera 30 zadań podzielonych na trzy poziomy. Dziecko bawi się, odpowiadając na pytania, jednocześnie poznaje nowe słowa i oczywiście zbiera monety. Jeśli uczeń udzieli niepoprawnej odpowiedzi, pytanie pojawi się ponownie. Słownictwo jest dopasowane do poziomu poszczególnych klas.

Jesteśmy niezwykle ciekawi Twoich komentarzy na temat nowego quizu. Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią. Zapraszamy do przekazywania ich na Facebooku lub drogą mailową na adres info@squla.pl.

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc