„Mały erudyta”, czyli ucz dziecko trudnych słów ze Squlą!

Ryanne

Trudne słowa zniechęcają Twoje dziecko do czytania książek czy gazet? Nowa kategoria quizów „Mały erudyta” w przyjemny i efektywny sposób rozwiąże ten problem. Przekonaj się o tym!

Czym są quizy z kategorii “Mały erudyta”?

Podczas wspólnego oglądania telewizji albo czytania gazety czy książki z pewnością nieraz okazało się, że Twoje dziecko nie zna wszystkich słów, przez co trudno mu zrozumieć sens wypowiedzi. Jako troskliwy rodzic być może zastanawiasz się, jak temu zaradzić.

Eksperci Squli również dostrzegają ten problem i dlatego stworzyli blok nowych quizów „Mały erudyta” – innowacyjny sposób na naukę trudnych słów! Co to jest elokwencja, leasing, oprocentowanie, dressing? Czym zajmuje sie sejsmolog? Jak inaczej mówimy o cynicznej, a jak o empatycznej osobie? Dziecko poznaje wiele nowych wyrazów – ich znaczenie, synonimy i antonimy – i uczy się je stosować na co dzień. A to wszystko podczas zabawy na komputerze, tablecie czy telefonie. Innowacyjność polega na bezkontekstowym i wyrywkowym uczeniu się, dzięki czemu dziecko potrafi później wykorzystywać nowe słownictwo w konkretnych sytuacjach. Ta forma nauczania uzyskała wiele pozytywnych opinii i została zaakceptowana przez nauczycieli. Wszystko to sprawia, że Twój mały uczeń na pewno odniesie sukces. Dzięki nowej kategorii quizów Squli będziecie mogli wspólnie spędzać czas w niezwykle wartościowy sposób. Ta nowoczesna i bezkontekstowa metoda uczenia się przynosi wymierne korzyści. Z bogatszym zasobem słownictwa Twoje dziecko poczuje się pewniej nie tylko w szkole (np. podczas pisania wypracowań czy czytania ze zrozumieniem), ale przede wszystkim w świecie dorosłych, pełnym różnorodnych informacji (zawartych w prasie, książkach czy internecie). Poświęć swojemu dziecku 15 minut dziennie! Niech ten czas będzie wyjątkową chwilą na poznawanie nowych słów i naukę ich stosowania. Każdy nowo poznany wyraz może dać początek ciekawej rozmowie.

Jak zagrać w „Małego eurydytę”? 

Wejdź na stronę www.squla.pl, zaloguj się, przejdź do przedmiotu „Język polski” („Kraina liter” w przypadku klas 1–3) i wybierz misję „Mały erudyta”. Każdy z quizów zawiera 30 zadań podzielonych na trzy poziomy. Dziecko bawi się, odpowiadając na pytania, jednocześnie poznaje nowe słowa i oczywiście zbiera monety. Jeśli uczeń udzieli niepoprawnej odpowiedzi, dane pytanie pojawi się ponownie. Wszystkie zadania powstały we współpracy z nauczycielami, a słownictwo jest dopasowane do poziomu poszczególnych klas.

W „Małego erudytę” możecie grać w pociągu, na spacerze czy przed pójściem spać. Twoje dziecko coraz lepiej będzie rozumieć otaczający je świat, pełen informacji, a Ty zyskasz pewność, że zawsze sobie w nim świetnie poradzi!
Takiej formy nauczania w Polsce jeszcze nie było! Zapraszamy na www.squla.pl. Ciekawi jesteśmy Twoich opinii i wrażeń. Zachęcamy do dzielenia się nimi na naszej stronie na Facebooku i pod adresem mailowym info@squla.pl.

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc