Nowoczesna nauka angielskiego w domowym zaciszu

Kasia

Obawa przed błędną wymową jest najczęstszym powodem, dla którego niechętnie rozmawiamy w języku obcym. Lekcje angielskiego w szkole skupiają się na opanowaniu nowego słownictwa i gramatyce. Gdzie więc uczyć się prawidłowej wymowy? Z pomocą przychodzą szkoły językowe, korepetytorzy, a także aplikacje na telefon, które pozwalają poznawać nowe słownictwo i ćwiczyć prawidłową wymowę w domowym zaciszu. Jak wygląda nowoczesna nauka angielskiego dla dzieci w domu?

Strach przed ośmieszeniem się, wymawiając słowa w nieprawidłowy sposób często przyczynia się do tego, że nie garniemy się do rozmów w językach obcych. Przez to nawet osoby z ogromnym zasobem słownictwa nie czują się pewnie podczas konwersacji. Warto zadbać o ćwiczenie tej umiejętności możliwie wcześnie. Nie jest jednak łatwo pomóc dziecku w rozwijaniu wszystkich jego talentów, bez jednoczesnego wypełniania kalendarza do tego stopnia, że zabraknie w nim miejsca na beztroską zabawę, czyli po prostu bycie dzieckiem. 

Szkolne podstawy

Nauka zasad gramatycznych oraz poszerzanie słownictwa to jedno, ale kiedy przychodzi do mówienia w języku obcym bardzo wiele osób ma przed tym opory. Podczas zajęć w szkole nie zawsze jest możliwość doskonalenia tych właśnie umiejętności. Od uczniów wymaga się przede wszystkim opanowania teoretycznej części materiału: konkretnego zasobu słówek, stosowania poprawnych form gramatycznych oraz pisania. 

Zajęcia dodatkowe

Język angielski nazywany jest językiem przyszłości. Dlatego rodzice bardzo często decydują się wysłać swoje pociechy na korepetycje właśnie z tego przedmiotu. Zależy im, aby ich dzieci miały kontakt z native speakerami, którzy zapewnią możliwość osłuchania się z językiem. Innym rozwiązaniem jest kurs w szkole językowej. Tam również kładzie się większy nacisk na organizowanie konwersacji, które pozwalają powtórzyć opanowane słownictwo oraz wykorzystanie opanowanej w szkole teorii w praktyce.

Innowacyjne aplikacje do nauki w domu – nowoczesna nauka angielskiego dla dzieci w domu

Zaletą tych metod jest fakt, że postępy dziecka kontroluje specjalista, a popełniane błędy od razu są przez niego korygowane. Nowoczesna nauka angielskiego dla dzieci w domu pozwala mieć takiego “korepetytora” na wyciągnięcie ręki. Dostępne na rynku aplikacje edukacyjne pozwalają korzystać z pomocy lektora, siedząc we własnym fotelu. Platforma edukacyjna Squla oferuje innowacyjne rozwiązanie pozwalające na naukę wymowy w języku angielskim w formie gier i quizów online. Dziecko najpierw wysłuchuje słówka/zdania, a potem powtarza je. Jego odpowiedź jest nagrywana  i rozpoznawana jako prawidłowa lub błędna i korygowana przez lektora. Dodatkowo wszystkie quizy edukacyjne oferowane na tej platformie automatycznie dopasowują się do poziomu dziecka, dzięki czemu zawsze ćwiczy ono na właściwym dla siebie poziomie.

————————————– Koniec informacji prasowej ———————————————

O Squli:

Squla.pl to platforma edukacyjna dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym, która pozwala im uczyć się poprzez zabawę. W Squli znajduje się ponad 65 000 zadań w postaci quizów  i gier o różnym poziomie trudności. Platforma bezpłatnie udostępniana jest szkołom i przedszkolom. 

W 2013 roku Squla została uznana przez Wired UK za jeden z „najgorętszych europejskich start-up’ów”. Więcej informacji na stronie platformy: www.squla.pl oraz na oficjalnym profilu Squla.pl na Facebooku.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kazimierczak 

Community Manager Poland

kasia@squla.com

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc