Rozpoczęcie roku szkolnego na wesoło. Jak dobrze rozpocząć rok szkolny?

Kasia

Pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego są już za nami. Powrót do nauki po wakacjach często jest dla dzieci trudny. Po dwóch miesiącach spędzonych na zabawie i odpoczynku, kilka godzin dziennie w ławce czy nad książkami, wydają się być prawdziwą męczarnią. Co zrobić, aby pomóc dziecku osiągnąć sukces w nowym roku szkolnym? Czy rozpoczęcie roku szkolnego na wesoło jest możliwe? Oto kilka z naszych pomysłów.

Bądź uważnym słuchaczem

Rozmawiaj z dzieckiem o jego oczekiwaniach i obawach związanych z powrotem do szkoły. Być może nie lubi ono któregoś z przedmiotów lub jego nauka po prostu sprawia mu dużo trudności? W takim wypadku warto poszukać dodatkowych zajęć, które pozwolą mu “oswoić” nielubiany przedmiot. Np. jeśli fizyka lub chemia są dla niego trudne, może warto poszukać zajęć dodatkowych, podczas których dzieci przeprowadzają eksperymenty i w ten sposób uczą się nowych rzeczy.

Pomóż zmienić naukę w zabawę

Twoja pociecha wcale nie garnie się do nauki? W takim wypadku rozwiązaniem może być dodanie elementów zabawy do uczenia się. Takie motto przyświeca Squli – zależy nam, żeby dzieci powtarzały informacje zdobyte w szkole dobrze się przy tym bawiąc. Dlatego w Squli oferujemy uczniom zróżnicowane gry i quizy edukacyjne, misje specjalne oraz możliwość rywalizacji z rówieśnikami i rodzicami – sposobów na dobrą zabawę ze Squlą jest bez liku!

Zaplanuj tydzień razem z dzieckiem

Zastanów się wspólnie z Twoim dzieckiem jak rozłożyć aktywności w ciągu tygodnia. Spędzenie kilku godzin dziennie w szkole to jedno, ale odrabianie pracy domowej, praca nad projektem, dodatkowe zajęcia – dzień dziecka jest w jednej chwili wypełniony po brzegi. Może to prowadzić do tego, że dziecko czuje się przytłoczone nadmiarem obowiązków. Aby rozpoczęcie roku szkolnego na wesoło było możliwe, pomóż mu zaplanować tydzień tak, aby wiedziało kiedy jest czas na zabawę, a kiedy na naukę. Możecie do tego wykorzystać np. planer szkolny.

Wynagradzaj osiągnięcia

Nagradzaj osiągnięcia dziecka. Piątka z klasówki albo poprawa z nielubianego do tej pory przedmiotu zasługują na pochwałę. Ugotuj ulubiony obiad Twojego dziecka albo pozwól mu wybrać film, który obejrzycie razem. Nagroda nie musi być duża, ważne, żeby przypominała o tym, że wysiłek dziecka został zauważony.

Jak dobrze zacząć rok szkolny? Dbaj o rozwój emocjonalny

Akceptacja ze strony rówieśników jest w wieku szkolnym bardzo ważna. Dlatego dbaj o to, by Twoje dziecko spędzało czas ze swoimi kolegami z klasy także poza lekcjami. Wspólne zabawy, spotkania i świętowanie urodzin są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Interakcje z rówieśnikami pomogą przejść przez rozpoczęcie roku szkolnego na wesoło.

Masz jakieś sprawdzone pomysły na to, jak dobrze zacząć rok szkolny? A może wiesz, jak pomóc dziecku przeżyć rozpoczęcie roku szkolnego na wesoło? Podziel się nimi w komentarzu lub w wiadomości.

Sprawdź naszą aktualną ofertę tutaj.

Save

Save

Save

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc