Image

Zobacz, jak działa Squla!

Witaj! Cieszymy się, że zarejestrowałeś się w Squli. 
Twoje konto jest dostępne bez ograniczeń, tj. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

W Squli Twoi uczniowie znajdą zadania ze wszystkich przedmiotów. Możesz używać Squli do nauki indywidualnej, z jednym podopiecznym, lub z całą klasą. 
Chcesz wiedzieć, od czego zacząć? Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku!

Pierwsze kroki z kontem nauczycielskim

Krok 1: Utwórz klasę

 1. Zaloguj się na swoje konto tutaj
  Zapomniałeś swój login? Kliknij tutaj.
  Zapomniałeś swoje hasło? Kliknij tutaj.
 2. Utwórz nową klasę. 
  Jeśli uczysz wiele klas, nie przejmuj się, w Squli możesz ich utworzyć dowolnie dużo. 

Krok 2: Dodaj uczniów do swojej klasy

 1. Teraz dodaj uczniów do klasy – możesz to zrobić pojedynczo lub wybierając opcję „Utwórz konta dla większej ilości uczniów”. W zależności od tego, jak zaawansowany jest uczeń, możesz zmienić poziom klasy w jego profilu. 
 2. Każdy z uczniów otrzyma indywidualny login i własne hasło. Możesz też ustawić jedno hasło dla całej klasy. Dane te będą widoczne dla Ciebie w zakładce „Wyświetl nazwy użytkowników i hasła”. 
 1. ​Aby zobaczyć (pobrać lub wydrukować) dane do logowania dla konkretnych uczniów (na ich indywidualne konta), wykonaj następujące kroki:
 • ​kliknij nazwę klasy,
 • kliknij ikonkę ołówka w prawym górnym rogu (obok przycisku „Zagraj z tą Klasą”),
 • wybierz opcję „Dane do logowania”.

Uczniowie powinni logować się na swoje konta (przy użyciu własnych danych) na stronie: https://naukaizabawa.squla.pl/. Dzięki temu ich postępy zostaną zapisane prawidłowo.

Od teraz Twoi uczniowie będą mogli grać w Squlę bezpłatnie i bez ograniczeń w dni powszednie w godzinach zajęć szkolnych: od 8.00 do 15.00.

Opcja „Zaloguj się jako nauczyciel”, widoczna na profilu nauczycielskim, służy do testowania zadań przez nauczyciela podczas przygotowania lekcji.

Tutaj obejrzysz film z instrukcjami.

Krok 3: Udostępnij, przenieś lub usuń swoją klasę

 1. Czy uczysz tę samą klasę razem z innym nauczycielem? Jeśli tak, możesz udostępnić utworzoną przez siebie klasę kolegom. Dzięki temu zyskacie możliwość wspólnego obserwowania wyników swoich uczniów. Nie martw się, nadal pozostaniesz administratorem swojej klasy.
 2. Chcesz przekazać swoją klasę innemu nauczycielowi? Po prostu zmień administratora klasy. Istnieje również możliwość przeniesienia poszczególnych uczniów do klasy innego nauczyciela.
 3. Możesz także usunąć swoją klasę, jeśli na przykład klasa 6 została już klasą 7.

Klasa utworzona? Uczniowie dodani? Czas rozpocząć zabawę!

Krok 4: Rozpocznij lekcję ze Squlą

Pamiętaj, że korzystając ze swojego konta, możesz w każdej chwili:

 • monitorować indywidualne postępy uczniów – kliknij imię i nazwisko podopiecznego i sprawdź, jak długo ćwiczył, w jakie quizy grał i na ile pytań odpowiedział poprawnie;
 • pobrać raport. Wystarczy kliknąć odpowiednie pole, aby zobaczyć tygodniowe wyniki uczniów w różnych kategoriach. Z poziomu swojego konta masz możliwość śledzenia postępów zarówno całej klasy, jak i poszczególnych dzieci.
  Tutaj obejrzysz film z instrukcjami.

Zaproś rodziców

Czy Twoi uczniowie korzystają ze Squli w domu? Możesz zaproponować ich rodzicom, by połączyli konta domowe z kontami szkolnymi swoich dzieci.

Ze swojego konta nauczycielskiego masz możliwość wysłania zaproszeń do rodziców swoich uczniów. Skorzystaj z przycisku „Zaproś rodziców”, wpisz ich adresy e-mail i wyślij zaproszenia. Każdy, kto zaakceptuje zaproszenie, otrzyma link pozwalający na aktywację darmowego 30-dniowego konta domowego. Dodatkowo rodzice będą mogli edytować konto dziecka tak, że postępy zachowane na obu kontach będą ujęte w raporcie. 
Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć tutaj

Nie udało Ci się wysłać zaproszenia? Sprawdź, czy na kontach szkolnych są widoczne hasła. Gdyby się okazało, że ich nie widzisz, ustaw hasło, a potem spróbuj wysłać zaproszenie ponownie. Znowu się nie powiodło? Skontaktuj się z naszymi konsultantami pod adresem info@squla.pl.

Image 1

Wybierz własną metodę

Materiały dydaktyczne w Squli są tworzone przez specjalistów z danej dziedziny. A quizy opierają się na podstawie programowej. Możesz więc wykorzystywać Squlę jako uzupełnienie programu nauczania niezależnie od podręcznika, którego używasz.

Image 1

Quizy adaptacyjne

Większość quizów z matematyki ma charakter adaptacyjny. Na podstawie udzielonej odpowiedzi Squla dostosowuje poziom trudności zadań do poziomu umiejętności ucznia. 

Image 1

Nowe quizy

Co miesiąc w Squli pojawiają się nowe quizy. W aktualnościach na naszej stronie zamieszczamy informacje o wszystkich nowościach, szkoleniach oraz konkursach w Squli.

Koniecznie zajrzyj również do naszej facebookowej grupy nauczycieli, znajdziesz ją pod adresem:

Icon 1Więcej przydatnych informacji znajdziesz w przewodniku dla nauczycieli.

Skontaktuj się z nami


Masz pomysł na ulepszenie Squli? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami bądź wskazówkami? A może borykasz się z jakimiś problemami podczas korzystania ze Squli? W każdym z tych wypadków jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wyślij nam wiadomość na adres: info@squla.pl.


Grając w Squlę, Twoi uczniowie zbierają wirtualne monety! Jest to forma nagrody za wytrwałą pracę. Ponieważ nasz Sklepik jest dostępny jedynie dla użytkowników korzystających z płatnych kont domowych, Twoi uczniowie nie będą mogli wymienić monet na prezenty.
Pamiętaj! Jeśli, któryś z Twoich uczniów korzysta ze Squli także w domu, na zajęciach powinien logować się na swoje konto prywatne. W ten sposób monety zdobyte w czasie lekcji pozostaną na jego prywatnym koncie.

Zarówno Ty, jak i Twoi uczniowie, możecie korzystać ze Squli na komputerze (zalogujcie się na naszej stronie) lub w aplikacji.
Uwaga! Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, to konieczne jest logowanie się za pomocą aplikacji. Próba zalogowania się poprzez przeglądarkę zakończy się niepowodzeniem.
Wszystkie informacje na temat wymagań systemowych znajdziesz tutaj.  Aplikację pobierzesz w tym miejscu.

Tak samo, jak każdy użytkownik Squli, możesz korzystać z naszej aplikacji. Pamiętaj jednak, że logując się na urządzeniu mobilnym, zostaniesz przekierowany bezpośrednio do panelu uczniowskiego. Jeśli chcesz korzystać z funkcji konta nauczycielskiego, lepiej abyś logował się na komputerze za pośrednictwem naszej strony.

Twoi uczniowie nie mogą sami poprosić o przypomnienie danych do logowania. Ich profile są bowiem powiązane z Twoim kontem nauczycielskim.
Dane do logowania wszystkich Twoich uczniów, znajdziesz na swoim profilu. Wybierz klasę, do której uczęszcza uczeń, którego szukasz, a potem kliknij przycisk edycji:
Zrzut_ekranu_2020-01-29_o_14.48.47.png
Wybierz opcję Dane do logowania. W ten sposób zyskasz wgląd w dane do logowania wszystkich uczniów w tej klasie.
Twój uczeń chce zmienić swoją nazwę użytkownika albo hasło? Możesz to zrobić, edytując jego profil. Oto instrukcje:
Kliknij wybraną klasę
Kliknij imię ucznia, którego dane chcesz zmienić
Kliknij przycisk Edytuj
Wybierz opcję Dane do logowania. Wprowadź zmiany, zapisz je i gotowe!
Zrzut_ekranu_2020-01-29_o_15.04.03.png
Pamiętaj: dodałeś do swojej klasy prywatne konto jednego z uczniów? W tym wypadku nie możesz edytować hasła dziecka. W polu hasło wyświetli się natomiast informacja o braku hasła. Zmiany w profilu takiego ucznia może wprowadzić tylko jego rodzic.

Każdy uczeń może zmienić poziom rozwiązywanych zadań po zalogowaniu się na swoje konto (prywatne bądź szkolne). Wystarczy kliknąć na mały trójkącik tuż obok ikonki z awatarem (prawy górny róg ekranu), kliknąć odpowiednią klasę i gotowe!
Zrzut_ekranu_2017-08-15_o_14.42.31.png
 

Jeśli Twój uczeń nie zaloguje się przy pomocy indywidualnych danych, a zamiast tego kliknie opcję Zagraj w Squlę, z Twojego panelu nauczycielskiego, jego postęp w tej sesji nie zostanie zapisany.
Na swoje konta uczniowie mogą zalogować się poprzez naszą stronę internetową lub aplikację. Wszelkie informacje o oferowanych przez nas aplikacjach znajdują się tutaj: https://www.squla.pl/aplikacje.