Czym zająć dzieci w trakcie ferii?

Kasia

Dla niektórych ferie powoli się kończą, ale zdecydowana większość dzieci wciąż czeka na rozpoczęcie zimowej przerwy od nauki. Dla wielu rodzin jest to okres wspólnych wyjazdów na narty, snowboard albo niekończące się przejażdżki sankami po okolicznych ścieżkach. Nie wszystkim uda się zorganizować wyjazd na prawdziwe zimowe wakacje. Nie oznacza to jednak, że ferie będą nudne. Zebraliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę zarówno na zewnątrz, jak i w domu.

Wyjdź na zewnątrz

O ile pogoda temu sprzyja zawsze miło jest wspólnie spędzić czas poza domem. Łatwym rozwiązaniem jest wyjście na lodowisko lub sztuczny stok w Twoim mieście. W ten sposób dziecko będzie miało namiastkę ferii w górach. Jeśli jednak w Twojej okolicy brak jest takich atrakcji lub uwielbiasz bardziej kreatywne rozwiązania, to co powiesz na wspólne poszukiwanie skarbów? Przygotuj mapę, ukryj w okolicy wskazówki do odnalezienia kolejnych elementów i gotowe! Dzieciaki będą zachwycone.

Urządź seans domowy

Wybierz wspólnie z dziećmi film rodzinny, który już od dłuższego czasu chcecie zobaczyć albo taki, który jest Waszym ulubionym. Zadbajcie o wygodne miejsca dla wszystkich członków rodziny i nie zapomnijcie o świeżym popcornie i napojach. Możesz przygotować mini-kramik z różnymi smakołykami, którymi dziecko będzie mogło samo wypełnić swoje kartonowe pudełko – jak w prawdziwym kinie. Pamiętaj, aby wybrać takie smakołyki, które łatwo sprzątniesz ze swojej kanapy 😉

Upieczcie razem ciasteczka

Taka forma wspólnego spędzania czasu ma same korzyści. Podczas formowania i dekorowania ciasteczek dzieci mogą dać upust swoim artystycznym zapędom. Gotowanie całą rodziną to świetny sposób na ćwiczenie pracy w zespole – każdy ma tutaj swoją rolę, bez której nie udałoby się osiągnąć efektu końcowego. Ponieważ sami przygotowujecie ciasteczka, możecie zdecydować jakie skladniki się w nich znajdą, co pozwala na stworzenie zdrowszej wersji tej przekąski.

Zorganizuj wieczór gier i zabaw

Gry planszowe nigdy nie wychodzą z mody. W tej chwili nawet dorośli organizują spotkania ze znajomymi, których głównym celem jest wspólna gra. Możliwości jest bez liku i z pewnością masz już w domu kilka gier, które sprawiają frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Jeśli szukasz kolejnych gier do kolekcji to, co powiesz na edukacyjne Gry Squli wydane wspólnie z Granną? Czytaj więcej tutaj.
Jeśli posiadacie konta w Squli, to pamiętaj, że możesz zmierzyć się ze swoim dzieckiem w Bitwie na balony – gwarantujemy dobrą zabawę, emocje oraz powtórkę materiału szkolnego!
Sprawdź wersję DEMO.

Udanych ferii zimowych!

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc