Nauka przyrody - klasa 4

Ćwiczenie umysłu za pomocą gier interaktywnych przyroda klasa 4 pozwalają na utrwalenie wiadomości ze szkoły. Dostosowane do programu MEN gry na Squla.pl stworzone zostały przez doświadczonych twórców. Pozwoliło to na przystosowanie gier do wieku użytkowników. Nauka przyrody online na Squla.pl odbywa się dzięki temu bez frustracji i szybkiej rezygnacji, spotykanej przy tradycyjnych formach nauki. Gry pozwalają twojemu dziecku uczyć się przez zabawę, co jest dla niego naturalną czynnością. Swoboda w takiej edukacji pozwala szybko robić postępy.

Kup teraz

Motywacja do nauki

Zadania z przyrody klasa 4 dostosowane są do programu nauczania MEN. Dzięki temu dziecko ma możliwość ćwiczenia tematów, które pojawiają się w szkole. Gry przyroda klasa 4 pozwalają dostrzegać zależności i łączyć je w fakty. To dlatego tak ćwiczą umysł! W czasie grania nowo przyswojone zagadnienia zostają utrwalone i postawione w abstrakcyjnych kontekstach. Pozwala to na lepsze ich zrozumienie. Sprawdź quizy z przyrody klasa 4! Emocjonujące zadania, jakie rozwiązywać musi dziecko w trakcie gry, przybliżają przyrodnicze zagadnienia!

Platforma Squla.pl umożliwia śledzenie postępów dziecka przez rodziców i nauczycieli. Dzięki temu w łatwy sposób można zauważyć, z czym dziecko radzi sobie dobrze, a z czym ma trudności. Postępy mogą być nagradzane, co przyczyni się do jeszcze większej motywacji do nauki. Grając, dziecko zdobywa punkty, które w późniejszym czasie wymieniane mogą być na nagrody. Do zdobycia bilety do kina i bony do Empiku! Zachęć swoje dziecko do nauki przez zabawę. To naturalny dla niego sposób przyswajania wiedzy i prosta droga do tego, aby dużo się nauczyć! Pozwól swojemu dziecku rozwijać przyrodnicze skrzydła. Pozwoli mu to z łatwością poradzić sobie z przedmiotami, które pojawią się w starszych klasach – biologii, geografii czy fizyki. Namów swoje dziecko na zagranie w demo!

Kup teraz

Przyswajanie wiedzy

Edukacja przyrodnicza pozwala kształcić w dziecku wrażliwość na zjawiska w przyrodzie. To także okazja, aby wytworzyć w nim postawę proekologiczną. Zwracanie uwagi na dbanie o środowisko powinno zacząć się w jak najmłodszym wieku. Gry interaktywne zachęcą dziecko, aby interesowało się tym tematem! Chęć opieki nad przyrodą i zauważanie zmian w niej zachodzących jest możliwe dzięki spędzaniu wolnego czasu na Squli. Kilkanaście minut dziennie poświęconych na grę przyrodniczą pozwala kształcić w dziecku poczucie odpowiedzialności za to, co wokół niego się dzieje. To niezwykle ważne, aby w jak najmłodszym wieku zapoznawało się z zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania i ochrony środowiska.

Granie w gry edukacyjne pozwoli mu na szybsze przyswajanie tej wiedzy, a także rozwijanie myślenia analitycznego oraz syntezy. Łącząc informacje z lekcji i gier w całość, zrozumie występowanie zagadnień w różnych kontekstach. Ułatwi mu to naukę i uwrażliwi na przyrodę wokół niego. Pozwól odkrywać swojemu dziecku ogromną wartość, jaką jest przyroda. Granie na Squli przełoży się na dobre oceny w szkole, a co za tym idzie – większą chęć do nauki. Zaproponuj swojemu dziecku zagranie w demo!

Kup teraz

Poznaj program nauki przyrody ze Squlą w klasie 4

Biologia 
1.1 Organizmy żyjące w wodzie
1.2 Rośliny i zwierzęta
1.3 Zmysły – poznawanie przyrody
1.4 Zwierzęta w najbliższym otoczeniu
1.5 Łańcuchy pokarmowe
1.6 Grzyby
1.7 Budowa roślin
1.8 Rośliny uprawne

Geografia 
2.1 Kierunki geograficzne
2.2 Lasy
2.3 Lasy w Polsce
2.4 Mapa
2.5 Mapa poziomicowa
2.6 Obieg wody w przyrodzie
2.7 Ochrona Środowiska
2.8 Pole i sad
2.9 Przyroda i jej składniki
2.10 Rzeki
2.11 Wędrówka Słońca nad widnokręgiem
2.12 Wody słodkie i słone
2.13 Łąka
2.14 Pory roku
2.15 Pogoda
2.16 Wyżyna Śląska
2.17 Wyżyna Lubelska

Fizyka 
3.1 Ciała stałe, ciecze, gazy
3.2 Mieszaniny substancji
3.3 Przemiany substancji
3.4 Substancje
3.5 Powietrze – doświadczenia

Bezpieczeństwo 
4.1 Bezpieczeństwo w domu i poza domem
4.2 Jak się uczyć?

Kup abonament lub zagraj w wersję demo!

Przekonaj się, że nauka przyrody w szkole podstawowej oraz w zerówce i w przedszkolu może być jeszcze przyjemniejsza!

Kup teraz Wypróbuj

Dlaczego dzieci lubią naukę ze Squlą?

Już ponad 100 000 dzieci z Europy i USA codziennie uczy się ze Squlą! Dzieci naprawdę lubią Squlę, dzięki czemu więcej ćwiczą i osiągają coraz lepsze wyniki. Squla jest gwarancją rozwoju i efektywnej nauki w szkole podstawowej, w przedszkolu i w zerówce!

  • Prawie 40 000 pytań oraz quizów z wszystkich przedmiotów szkolnych
  • Tylko w Squli: materiały z języka angielskiego posiadają jakość Oxford University Press
  • Możliwość przełączania się między klasami oraz przedmiotami
  • Kontrola rodzicielska 24/7 – postępy Twojego dziecka możesz sprawdzać na koncie rodzicielskim
  • Squla jest bezpieczna i w 100% wolna od reklam

Poznaj naukę przyrody w innych klasach

Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Zerówka Przedszkole

Dla klas 1-6 oraz przedszkoli i zerówek

Program Squli dla klas 1–6 oraz zerówek i przedszkoli jest zgodny z materiałem szkolnym, a także uzupełnia go o dodatkowe informacje. Co ważne możesz łatwo i szybko wybrać odpowiedni poziom dla swojego dziecka!