Squla – ciekawe początki

Ryanne

List od Andrégo Haardta, założyciela Squli

 

Kiedy 7 lat temu mój syn poszedł do pierwszej klasy, zauważyłem, że przez ostatnie 25 lat, które dzieli mnie z moją pierwszą klasą, i wiele i niewiele zarazem się w szkołach zmieniło… Już wyjaśniam!

Jego szkoła wygląda dziś podobnie do mojej, z tą różnicą, że dwa przestarzałe komputery stoją gdzieś z tyłu sali. Ale może niektóry z Was mają więcej szczęścia niż ja – który nie znalazłem w szkole mojego syna nic, co by nawiązywało do nowoczesnej technologii obecnej dziś w świecie mojego syna na co dzień?

Dziś większość z nas korzysta już z Internetu, a  dorośli coraz bardziej ze smarfonów i tabletów. Dzieci uwielbiają konsole, aplikacje i tablety. Często lepiej od nas radzą sobie z komputerami… Edukacja jednak pozostała w tyle i cały czas trzyma się jeszcze trochę tradycyjnych podręczników, map na ścianach i zielonych tablic. Pomyślałem wtedy… a może warto, aby dzieciaki uczyły się przez zabawę? Dlaczego nie powinny z nauki mieć trochę więcej frajdy?

I tak też narodziła się Squla! 6 lat temu wynająłem małe pomieszczenie w moim rodzinnym mieście do spółki z inną firmą i  zacząłem pracować nad moim pomysłem.

Szybko zorientowałem się, że podstawy solidnej edukacji leżą w rękach szkoły, rodziców i dziecka. Bowiem tylko oni, pracując razem mogą dać lepsze wyniki w nauce naszym dzieciom.

Nauczyciele dzięki swej solidnej wiedzy i programowi dostarczają podstaw, dzieci z kolei wiedzą co lubią robić, a zachęta rodziców to w tym wieku najlepsza motywacja.

Dziś, po sześciu latach, siedzimy przy kuchennym stole w naszym własnym biurze w centrum Amsterdamu, i razem z zespołem 25 osób, głównie developerów gier i specjalistów od edukacji przetłumaczyliśmy na język komputerowej gry cały program szkoły podstawowej! To nie lada osiągnięcie, za które jesteśmy wyróżniani!

W polskim oddziale, wraz z polskimi nauczycielami i metodykami pracujemy intensywnie nad polską wersją Squli. Tak, aby odpowiadała wymaganiom programowym naszych szkół w Polsce. Tak, aby spełniała Wasze oczekiwania, a co ważniejsze: oczekiwania Waszych dzieci.

Dzięki technologii adaptacyjnej, Squla jest indywidualnie sprofilowana dla Twojego dziecka. Nieważne, czy woli grać w pojedynkę czy startować w naukowych pojedynkach.

Dla Was – Rodziców i Opiekunów – z kolei przygotowaliśmy specjalną aplikację, która pomoże Wam śledzić wyniki Waszych pociech i zachęcać je do dalszych postępów.

Zapraszam do gry, która stała się nauką. Do nauki, która w Squli staje się grą!

–André Haardt

założyciel Squli

 

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc