Squla – tam, gdzie nauka spotyka się z zabawą

Ryanne

Jaki jest najbardziej naturalny sposób przyswajania wiedzy przez dzieci? Oczywiście przez zabawę. Rozumieją to twórcy platformy edukacyjnej Squla – interaktywnego portalu edukacyjnego dla dzieci w wieku szkolnym opartego o nowoczesną metodę nauki poprzez zabawę. Stworzona przez zawodowych pedagogów i specjalistów od gier edukacyjnych jest w 100% zgodna z najnowszą podstawą programową MEN. Jakie zabawy edukacyjne oferuje Squla?

Współczesne dzieci w wieku szkolnym spędzają sporo czasu przed komputerami czy tabletami, a rodzice starają się im go ograniczać, sądząc, że jest bezużyteczny. Squla przekonuje, że może być inaczej. Jako platforma edukacyjna online łączy nowe technologie – quizy i zabawy edukacyjne z tradycyjnymi metodami kształcenia, dzięki czemu motywuje dzieci do nauki w domu i sprawia, że czas spędzony na komputerze czy tablecie jest nie tylko przyjemny, ale też wartościowy.

Cała wiedza na jednej platformie edukacyjnej

W dzisiejszym systemie szkolnictwa rośnie rola egzaminów opartych na testach wyboru, co powoduje zwiększony poziom stresu u dzieci i ich rodziców. Jedno pozostaje niezmienne – praca nad materiałem szkolnym w domu jest niezbędna do utrwalenia wiedzy. Squla, jako jedyna tego typu platforma edukacyjna w Polsce, osiąga to poprzez stawianie przed uczniem kolejnych wyzwań dostosowanych do jego poziomu umiejętności. A postępy nagradza punktami, które można zamienić na nagrody. Dodatkowo jest interaktywna i pozwala uczniom na zdrową rywalizację między sobą. Co zwiększa poziom ich motywacji do zdobywania kolejnych poziomów.

W Holandii Squla jest obecnie liderem w dziedzinie nauki opartej na interaktywnych grach dla dzieci w wieku szkolnym. – komentuje  André Haardt, założyciel i dyrektor generalny Squli. – Wpływ na to miało nasze unikalne podejście, które sprawia, że nauka staje się przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

W Squli każdy użytkownik znajdzie ponad 8000 aktualizowanych na bieżąco quizów edukacyjnych, gier i filmów ze wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej. W tym zadania z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, a także informatyki, historii, przyrody i sztuki. Po każdym zadaniu uczeń dostaje informację czy i dlaczego dana odpowiedź jest poprawna bądź błędna. Dzięki czemu szybciej się uczy. Zabawy edukacyjne i zadania dostępne w Squli są w pełni zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej głównym celem jest oswojenie uczniów klas 4-6 z testami i egzaminami, w tym testem szóstoklasisty.

Zabawy edukacyjne pod okiem rodzica

Dzięki specjalnej aplikacji dla rodziców, dostępnej na komputer, smartfon i tablet, rodzic może na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka. Regularne raporty podsumowują aktywność dziecka: czas poświęcony na naukę i osiągane wyniki. Tego typu rozwiązanie pozwala zaobserwować, które obszary sprawiają dziecku największe trudności i na bieżąco monitorować jego postępy przez cały okres szkoły podstawowej. Dodatkowo rodzic dostaje użyteczne wskazówki od ekspertów Squli. Między innymi jak motywować dziecko do dalszej nauki czy jak efektywnie wykorzystywać Squlę w domowej nauce. Squla wspiera także grono nauczycielskie. Udostępniając im bezpłatnie wygodne narzędzie do utrwalania wiedzy przekazywanej podczas lekcji. Interaktywne zadania edukacyjne oraz testy wyboru, podnoszące umiejętności przydatne w testach sprawności, pomagają dzieciom uczyć się samodzielnie. – komentuje dr Ewa Wojtyra, metodyk nauczania oraz autor podręczników szkolnych z języka polskiego. – Mogę z czystym sumieniem polecić Squlę wszystkim rodzicom i ich dzieciom w szkołach podstawowych jako doskonałe narzędzie do utrwalania zdobywanej wiedzy szkolnej.

Ogromną zaletą Squli jest też to, że jest wolna od reklam. Przez co kreuje przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla dzieci.

Rozgrzewka przed egzaminem – Quizy edukacyjne i Sprawdzian 6-klasisty

Już 1 kwietnia br. blisko 300 000 szóstoklasistów w Polsce przystąpi do pierwszego poważnego egzaminu podsumowującego ich dotychczasową naukę. Najnowsze rozporządzenia w polskiej edukacji dotyczące testu szóstoklasisty wywołują zwiększony poziom stresu wśród rodziców i ich dzieci. Z myślą o nich, Squla utworzyła specjalny moduł. Czyli Sprawdzian 6-klasisty. Każdy uczeń znajdzie w nim arkusze zadań, przygotowane we współpracy z egzaminatorami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Moduł zawiera specjalnie opracowane testy w formie pytań i poprawnych odpowiedzi, które sprawiają, że uczniowie szybciej i efektywniej przyswajają wiedzę.

Aby stworzyć własne konto należy wejść na www.squla.pl i wybrać interesujący nas moduł. Squla to miejsce, gdzie starania rodziców i nauczycieli łączą się. A nauka przez zabawę pokazuje uczniom, że szkoła jest cool!

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc