Jak pomóc dziecku w odrabianiu zadań domowych?

Ryanne

Szkołę ukończyliście lata temu. Matematykę, historię czy biologię pamiętacie z pradawnych czasów szkoły podstawowej oraz liceum… I to przez mgłę. Wasze dziecko prosi o pomoc z pracą domową. Bezradnie rozkładacie ręce. Wciąż jednak możecie pomóc mu z nauką pozalekcyjną! W jaki sposób? Squla ma dla Was 5 prostych pomysłów na pomoc w zadaniach domowych!

 

1. Stwórzcie swojemu dziecku właściwe warunki do pracy.

Dziecko podczas odrabiania lekcji musi się skupić. Ważna jest dla niego cisza, spokój, ale i takie kwestie, jak właściwa temperatura pomieszczenia oraz oświetlenie.

2. Trudne zadanie domowe – rozważ wsparcie korepetytora

Jeśli Twoje dziecko ma poważne trudności z danym przedmiotem, a Ty nie jesteś w stanie wytłumaczyć mu jego zagadnień, poproś swoją starszą pociechę, by pomogło mu je zrozumieć lub pomyśl nad dodatkowymi korepetycjami. To nie wstyd, gdy czegoś nie rozumiesz albo nie wiesz wszystkiego – zarówno nie wstyd dla Ciebie, jak i Twojego dziecka! Wykorzystaj również aplikację Squli, które pomaga dzieciom powtarzać materiał szkolny i uczyć się przez zabawę.

3. Pamiętaj o właściwym, zbilansowanym posiłku. 

Mówi się, że praca umysłowa pochłania więcej kalorii, niż praca fizyczna. Jeśli Twoje dziecko będzie głodne w trakcie nauki – na pewno trudniej będzie mu się skoncentrować. Odrabianie lekcji zaraz po obfitym posiłku również negatywnie wpływa na jego koncentrację. Dobra i zdrowa przekąska, która świetnie poprawia pamięć oraz zdolność skupienia to orzechy – a zwłaszcza – migdały! Zadanie domowe pójdzie jak z płatka.

4. Staraj się motywować dziecko do nauki.

Pamiętaj, że metoda samego „kija” albo samej „marchewki” nie jest dobrym rozwiązaniem. Twoje dziecko nie może być zmotywowane do nauki strachem albo nagrodą. Musi mieć świadomość, że uczy się dla siebie i dla swojej przyszłości. W Squli mamy dla Ciebie pomysł, jak kreatywnie zmotywować dziecko do dalszych postępów w nauce. Za pomocą grafika Squli Gryplan również Ty będziesz mógł śledzić jego postępy!

5. Doceń wysiłek włożony w zadanie domowe

Twoje dziecko skończyło odrabiać lekcje? Pochwal je! Czasem miłe słowa pochwały dają dziecku o wiele więcej radości i satysfakcji, niż piątka w zeszycie! I pamiętaj, że zadania domowe i nauka to nie wszystko. Twoje dziecko potrzebuje, tak samo jak Ty, chwili zabawy, odpoczynku i relaksu. Dzięki temu nabierze więcej sił do zdobywania kolejnych szczebli edukacji. Sukces gwarantowany!

 

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc