Nauka w czasach pandemii

Kasia

Jesteś nauczycielem i chcesz pomóc swoim uczniom oraz ich rodzicom w nauce w czasach pandemii? A może po prostu słyszałeś już o Squli i chcesz się przekonać czy sprawdzi się ona w Twoim wypadku. Czy darmowe platformy edukacyjne dla nauczycieli naprawdę się sprawdzają? W jaki sposób zapewnić dzieciom dostęp do zadań? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o Squli w szkole.

Nauka w czasach pandemii – Lekcje na odległość

Jedną z najbardziej odczuwalnych konsekwencji pandemii jest fakt, że nauka szkolna musi być kontynuowana w trybie online. Część nauczycieli wykorzystywała już materiały multimedialne albo strony internetowe do urozmaicenia swoich lekcji. Dla innych prowadzenie zajęć czy śledzenie postępów swoich uczniów na odległość stanowi nie lada wyzwanie. Należysz do tej drugiej grupy i potrzebujesz instrukcji? A może chcesz dowiedzieć się, jak działa Squla w szkole? Czytaj dalej!

Darmowe platformy edukacyjne dla nauczycieli – Nauka przez zabawę

Squla to platforma edukacyjna dla dzieci w wieku 3-12 lat i naszym celem jest połączenie nauki z zabawą. Podstawowa forma dostępu to płatny abonament, ale od samego początku naszej działalności udostępniamy szkołom zasoby naszej platformy całkowicie za darmo. Dlaczego? Zależy nam na tym, aby każde dziecko miało możliwość nauki w atrakcyjnej formie gier komputerowych, gdzie informacje z podręczników mają formę quizów i zabaw.

Rejestracja nauczyciela

Od czego zacząć? Na naszej stronie zarejestrujesz się jako nauczyciel. Jedyna informacja, której potrzebujesz to nr RSPO Twojej szkoły, który znajdziesz w tym miejscu. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z danymi do logowania i wtedy rozpocznie się Twoja przygoda ze Squlą. Każdy nauczyciel tej samej szkoły musi założyć własne konto (nr RSPO jest taki sam dla całej szkoły), ale klasę wystarczy stworzyć raz i można ją udostępnić innym nauczycielom, którzy pracują z tą samą grupą.

Pierwsze logowanie

Zacznij od dodania klasy, a potem uczniów. Rozdaj podopiecznym dane do ich indywidualnych kont. Każdy uczeń powinien logować się na swoje własne konto na stronie Squli lub w aplikacji. W obecnej sytuacji uczniowie mogą korzystać z tych kont także w domach. Konta uczniów są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. W tych godzinach dzieci mają dostęp do wszystkich materiałów dostępnych na naszej platformie.

Praca z uczniami

Zastanawiasz się jak można wykorzystać Squlę do nauki Twojego przedmiotu? Jeżeli Twoi uczniowie będą logować się na swoje konta w domach, to możesz przesyłać im linki do konkretnych tematów i quizów. Potem sprawdzisz ich wyniki w raporcie na koncie nauczyciela. Wystarczy, że klikniesz imię wybranego dziecka. W ten sposób decydujesz, jakie zagadnienie uczniowie ćwiczą i możesz sprawdzić ich indywidualne wyniki.

Darmowe platformy edukacyjne dla nauczycieli – pytania

Darmowe platformy edukacyjne dla nauczycieli takie jak Squla mogą pomóc Tobie i Twoim uczniom kontynuować naukę w trybie online. A kiedy lekcje znów będą odbywać się w szkołach, wspólna zabawa na platformie może stanowić świetne urozmaicenie lekcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę pomocy. Masz dodatkowe pytania? Wyślij do nas wiadomość na adres info@squla.pl.

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc