Nowoczesna edukacja i nowoczesne technologie w edukacji

Ryanne

Kojarzymy naukę w szkole z ciężką pracą, podręcznikami, tablicą, dziennikiem oraz kanapkami na drugie śniadanie. Dzieci uczące się teraz w szkole podstawowej będą kojarzyć naukę owszem – z pracą, ale i również z zabawą! Jednak również ich codziennością będą nowoczesne technologie w edukacji! Będą kojarzyć naukę z e-podręcznikami, e-dziennikiem, tabletem, komputerem oraz tablicą multimedialną. Niezmienne pozostaną kanapki na drugie śniadanie. Nie ma co ukrywać, świat poszedł do przodu, a wraz z nim najmłodsze pokolenie. Czy szkoły również nadążają za tym postępem?

Nowoczesna edukacja to cyfrowa edukacja. Jest to fakt niezaprzeczalny. Pozostaje pytanie, jak daleko sięgnie dygitalizacja szkół? Czy rzeczywiście „e-learning” w dalszej przyszłości całkowicie zastąpi szkołę, a dzieci będą się uczyć nie wychodząc z domów? Czy uczniowie oraz nauczyciele będą uczestniczyć w lekcjach tylko wirtualnie za pomocą swoich komputerów?

To raczej nie nastąpi. Szkoła nie tylko pomaga dzieciom zdobywać wiedzę z danego przedmiotu, ale i wykształca ich kompetencje społeczne. Szkoła uczy dzieci i rywalizacji, i pracy w grupie. Wygrywania, jak i przegrywania. Szacunku do autorytetów. Pewnych rzeczy nie można nauczyć przez ekran komputera, więc to naprawdę bardzo mało prawdopodobne, by w przyszłości dzieci uczyły się tylko w e-szkołach ze swoich domów.

Co jednak nie zmienia faktu, że coraz więcej szkół będzie wykorzystywać nowoczesne technologie w edukacji przy prowadzeniu lekcji. Tablice multimedialne mogą zastąpić normalne tablice oraz rzutniki, może się zdarzyć, że e-dziennik zastąpi tradycyjny „analogowy” dziennik, a e-podręczniki mogą być bardziej popularne, niż standardowe książki. Czy to znaczy, że teraz każdy nauczyciel musi udać się na korepetycje z informatyki?

Niekoniecznie. Oczywiście podstawową wiedzę o obsłudze komputera należy mieć, jednak wszystkie programy oraz narzędzia edukacyjne są naprawdę bardzo łatwe oraz intuicyjne w obsłudze. Brzmi fantastycznie, jednak w praktyce część nauczycieli widząc po raz pierwszy programy edukacyjne jest troszkę przerażona ilością nowych technicznych informacji. Za to dzieci  bez problemu odnajdują się w tym wirtualnym świecie. Już po trzech minutach pracy z nowym programem sprawiają wrażenie, jakby grały w daną grę edukacyjną od dawna!

Platforma edukacyjna – nowoczesne technologie w edukacji

Jeśli czują się Państwo niepewnie, jeśli chodzi o nowoczesne technologie w edukacji oraz wykorzystanie platformy edukacyjnej Squla podczas zajęć z uczniami – mamy dla Państwa rozwiązanie tego problemu! Możecie Państwo skorzystać z bezpłatnych warsztatów Squli, podczas których dokładnie wyjaśnimy, jak korzystać z naszej platformy. Warsztaty organizujemy w największych miastach w Polsce. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt na nauczyciel@squla.pl w celu zapytania, w których miastach warsztaty są obecnie organizowane.

W Squli wiemy, że nowoczesne technologie w edukacji to doskonałe narzędzie pracy w szkole, dlatego chętnie pomożemy Państwu i odpowiemy na wszystkie pytania!

Do zobaczenia w Squli!

Podobne artykuły:

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc