Sposoby na naukę języka angielskiego w domu

Kasia

Czy Twojemu dziecku zdarza się podczas rozmowy użyć angielskiego słówka? Niepostrzeżenie wiele zwrotów z tego języka wkrada się do naszego życia. Małe dzieci przyswajają je nieświadomie, oglądając filmiki na YouTubie czy w telewizji. Im młodsze jest dziecko, kiedy zacznie uczyć się języków obcych, tym łatwiej będzie mu opanować nowe słownictwo. Zastanawiasz się jak uczyć dziecko angielskiego w domu? Lub jak zachęcić je do nauki? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami: let’s get started!

Nauka języka angielskiego – Inwestycja w przyszłość dziecka

Język angielski jest nazywany językiem przyszłości, dlatego na jego naukę nigdy nie jest za wcześnie. Pewność siebie podczas rozmów w języku angielskim otworzy dla Twojego dziecka wiele możliwości. Nie będzie obawiało się wyjazdu za granicę np. na wymianę studencką lub staż w zagranicznej firmie. Płynna znajomość języka angielskiego zapewnia w przyszłości lepszą pozycję na rynku pracy. Zatem jak uczyć dziecko angielskiego w domu czy w szkole?

Nauka języków obcych – Angielski w szkole

W zdecydowanej większości szkół podstawowych angielski jest pierwszym językiem obcym, którego dzieci się uczą. Czasem podstawy tego języka pojawiają się już w przedszkolu. Istnieją szkoły średnie, które umożliwiają naukę w trybie dwujęzycznym. Dzięki temu dziecko uczy się każdego przedmiotu w dwóch językach i poszerza zakres swojego słownictwa w wielu dziedzinach jednocześnie. Wybór dwujęzycznej szkoły sprawdza się w przypadku uczniów, którzy posługują się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Aby dać Twojemu dziecku jak największe szanse na skorzystanie z takiej możliwości, jest tylko jedno do zrobienia: practice makes perfect!

Nauka języka angielskiego dla dzieci w domu

Czy sam często używasz angielskich słówek? Czytasz angielskojęzyczne książki lub oglądasz filmy bez napisów? Zanim zaczniesz ćwiczyć angielski ze swoim dzieckiem w domu, przyjrzyj się swoim własnym umiejętnościom w tym zakresie. Zastanów się, w jaki sposób możesz ćwiczyć swój angielski z pozostałymi członkami Twojej rodziny. Pozwoli Ci to również znaleźć Wasze własne pomysły jak uczyć dziecko angielskiego w domu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak w prosty i wesoły sposób osiągnąć poziom ‘true native speakers’.

WSKAZÓWKI – jak uczyć dziecko angielskiego w domu?

Obejrzyj ze swoim dzieckiem filmik w języku angielskim. 

Wybierzcie razem film dotyczący jego zainteresowań. Np. jeśli lubi rysować, obejrzyjcie razem filmik instruktażowy dotyczący rysowania japońskich postaci z Kawaii. Ustalcie na początku, że dziecko wypisze wszystkie trudne słówka i później razem je przetłumaczycie albo że dziecko będzie mogło zatrzymać film, jeśli uzna, że tekst jest czytany zbyt szybko. Powtórz fragmenty, które były zbyt trudne tak, żeby utrwaliła się nie tylko sama treść, ale też prawidłowa wymowa.

Zaproponuj anglojęzyczne książki

Czy Twoje dziecko jest molem książkowym? Jeśli zastanawiasz się, jak uczyć dziecko angielskiego w domu postaw na książki. Sprawdź w księgarni lub bibliotece czy jego ulubiona książka jest dostępna w wersji angielskojęzycznej. Poświęć czas na czytanie książki na głos, tak jak robiliście to, kiedy dziecko było młodsze. Po każdym akapicie pytaj, czy Twoja pociecha jest w stanie krótko streścić to, co zrozumiała. Daj znać czy to się zgadza i motywuj małymi komplementami. Za każdym razem czytajcie fragment razem. Na początku czytanie dłuższych tekstów w języku angielskim może być wyczerpujące. Zadbaj o to, by nie spędzać nad tym zbyt wiele czasu, w ten sposób pozostanie to zabawą!

Ustalcie wspólnie zagadnienia, które chcecie omówić.

Na przykład, każdego wieczora porozmawiajcie o waszej kolacji w języku angielskim. Spójrzcie, co leży na waszych talerzach i sprawdźcie, czy możecie nazwać wszystkie składniki. Stwórzcie listę z nowymi słówkami, których się nauczyliście. Omówcie się, że po upływie ustalonego okresu, Twoje dziecko będzie musiało sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce — ugotować danie podążając za angielskojęzycznym przepisem. Twoje dziecko uczy się angielskiego i gotuje obiad: podwójna wygrana dla rodzica…

Muzyka także jest dobrym sposobem na „przemycenie” odrobiny języków obcych! 

Słuchajcie częściej ulubionych angielskojęzycznych piosenek Twojego dziecka (nawet jeśli sam ich nie lubisz 😉). Posłuchajcie uważnie tekstu piosenki i sprawdźcie, jak wiele Twoje dziecko jest w stanie przetłumaczyć. Często instynktownie rozumiemy więcej, niż nam się wydaje. Po pewnym czasie sam zostaniesz fanem ulubionego artysty Twojego dziecka i kto wie, być może już wkrótce polecicie razem na jego koncert do Londynu!

Aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

Koniecznie sprawdź najnowsze quizy edukacyjne z języka angielskiego na platformie Squla.pl: Kategoria „Mówię na poziomie” pozwala ćwiczyć prawidłową wymowę w języku angielskim. Wszystkie pytania wzbogacone są o materiały audio oraz możliwość nagrania własnej odpowiedzi
Jesteśmy niezwykle ciekawi Twoich komentarzy na temat nowego quizu. Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią. Zapraszamy do przekazywania ich na Facebooku lub drogą mailową na adres info@squla.pl.

Podobne artykułu:

+ Nowoczesna nauka angielskiego w domowym zaciszu

+ Aplikacja, czyli nowatorski sposób nauki języka angielskiego

+ Nauka języka angielskiego przez zabawę

 

Shop

Z jednym kontem graj na komputerze i w aplikacji.

Już od 12,50 zł /miesiąc